Slovenci so na današnjem preostanku tekme ugnali še reprezentanco Italije. Prvi polčas so igrali že v sredo, vendar je bila tekma prekinjena zaradi močnega naliva.

SLOVENIJA – ITALIJA 4:1 (0:0)
Karnet (2x), Zorko (2x); Abatemattei

Rezultat po koncu prvega polčasa, ki je bil odigran v sredo, je bil 0:0. Vratar Nejc Komidar pa je imel še to tekmo prepovedi igranja. Kljub dežju so danes Slovenci premagali Italijane s 4:1, pri čemer je dva zadetka prispeval Marko Karnet ter dva Darko Zorko, oba sta bila strelca tudi na včerajšnji tekmi proti Moldaviji. Za Italijane je v 32. minuti zadel Antonio Abatemattei.

Slovenija je tako dosegla cilj in si zagotovila napredovanje iz skupine v osmino finala. Danes se bo naša reprezentanca ob 16. uri pomerila s Slovaško.

Naloži več novic od Boštjan Orban
Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evropska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. jun…