Za nami je še zadnji krog 3. SNL vzhod. Nafta 1903 je z domačo zmago v tekmi s Polano potrdila naslov prvaka za sezono 2016/17. Pred tri tisoč gledalci so nogometaši Mure v derbiju za drugo mesto ugnali Odranci in si skupaj z Lendavčani zagotovili nastopanje v 2. SNL. Odigran je bil še tudi neposredni dvoboj za obstanek v ligi, ki so si ga z zmago proti Turnišču zagotovili nogometaši Grada.

Lendavska Nafta 1903 je na domačem stadionu pričakal ekipo Polane. Gostje so se v prvih 20 minutah srečanja uspešno upirali naletu domačinov, a so v 24. minuti vendarle morali po žogo v svojo mrežo, ko je bil uspešen Marko Marciuš. Do konca prvega dela sta zadela še Leon Šeruga in Vedran Vinko, v nadaljevanju je bil uspešen še Mateo Monjac. Častni zadetek za goste in končnih 4:1 je v 84. minuti postavil Samo Žalik. Lendavčani so z 21. zmago sezone postali prvaki 3. SNL vzhod.

Polna Fazanerija je v derbiju z Odranci slavila zmago Mure ter uvrstitev soboškega kluba med drugoligaše. Odranci, ki so v prekmurski prestolnici lovili že trinajsto zmago v nizu, so padli z izidom 3:0. Že v šesti minuti je za eksplozijo tribun poskrbel Mitja Rešek, ki je črno-bele po lepi akciji popeljal v vodstvo, v nadaljevanju pa sta zmago potrdila Mihael Karas, ki se je izkazal z lepim slalomom med gostujočo obrambo, in Amadej Maroša. Okrog tri tisoč gledalcev je tako pozdravilo novega drugoligaša, ki se v 2. SNL seli s kar stotimi doseženimi zadetki. Več si lahko preberete v povzetku srečanja.

V derbiju za obstanek sta se v Turnišču pomerila domača ekipa in gostje z Grada. Ekipi sta imeli pred zadnjo tekmo sezone enako število točk. Pred srečanjem so bili v boljšem položaju gostje, saj so prvo medsebojno tekmo dobili z rezultatom 3:0. Tudi tokrat so se veseli nogometaši z Goričkega. Z zadetkom Kovácsa v 49. minuti so si zagotovili minimalno zmago ter se prebili na 11. mesto. Prehiteli so ekipo Bogojine, ki je prav tako z 1:0 izgubil na tekmi v Ljutomeru. Za Prleke je bil v 73. minuti uspešen Novak.

Visoko zmago na domačem terenu so zabeležili tudi nogometaši Beltincev. S petardo v gostujoči mrežo so tokrat bili boljši od martjanske Čarde. Za Beltinčane je dvakrat bil uspešen Tkalec, po enkrat pa so zadeli še Mauko, Kosi in Kristl, omeniti velja, da je verjetno zadnjo tekmo v golu Beltincev odigral Stanislav Kuzma. Zmagali so tudi nogometaši Hotize, ki so z minimalno zmago premagali zadnje Križevce. Okrog 200 gledalcev je edini zadetek videlo v 69. minuti, ko je zadel Radiković. Hotiza je sezono zaključila na sedmem mestu, Križevci pa se skupaj s Turniščem, če ne bodo uradniki sprejeli drugačne odločitve, tako poslavljajo od tretjeligaške druščine.

V Kuzmi sta se pomerila še domači Tromejnik in Rakičan, tekma se je končala brez zmagovalca. Za domačine je bil v 77. minuti uspešen Grah, goste pa je v 55. minuti v vodstvo popeljal Godvajs.