Odranci so postali prvaki tretje slovenske nogometne lige na vzhodu, ko so na domačem terenu premagali Beltince. Gledalci v Lipi, kjer Odranci še vedno igrajo svoje domače tekme, so videli pravo goliado. Več o tekmi si lahko preberete v tem prispevku.

Od tretje lige se poslavlja ekipe Serdice, ki je na zadnji tekmi na domačem igrišču izgubila še enkrat. Tokrat so s 0:3 bili boljši nogometaši Črenšovcev, za katere so zadeli Gabor, Kociper ter Tompa. V 26. krogu pa smo dobili še drugo ekipo, ki se prav tako poslavlja od tretjeligaškega statusa. Ekipa Bistrice je na domačem terenu že vodila s 3:1 proti lendavski Nafti, ampak so gostje iz Lendave v zadnjih desetih minutah rezultat obrnili v svojo korist. Za domače je dvakrat zadel Graj, enkrat je bil uspešen Zver. Na strani Lendavčanov je v prvem polčasu zadel Bedo, v drugem pa sta bila uspešna še Vida in Vöröš, ob koncu srečanja je žogo v svojo mrežo poslal še Maučec. Bakovci, ki so se z Bistrico borili za obstanek so tokrat izgubili v Turnišču. Končni rezultat 3:2 ni bil usoden za goste, ki bi ob morebitni zmagi Bistrice poslovili od tretjeligaške druščine.

V soboto sta na igrišču v Ljutomeru odigrali tekmo ekipi domačega Avto Rajh Ljutomera in NŠ Mura. Boljši so tokrat bili domačini, ki so z zadetkom Kardinara v 62. minuti pred nekaj več kot tristo gledalci osvojili nove tri točke. Rakičan je v nedeljskem dopoldnevu izgubil na domačem igrišču proti ekipi Grada, ki je bil boljši s 0:3. Za goste iz Goričkega so bili uspešni Belna, Krpič ter Tompa. Čarda je na domačem terenu doživela hud poraz proti ekipi Tromejnika. Gostje so slavili s 2:5, kjer sta bila dvakrat uspešna Karnet ter Sukič, enkrat je zadel Andrejek. Na domači strani sta zadetka dosegla Recek ter Bencik.

Rezultati 26. kroga 3. SNL vzhod
AVTO RAJH LJUTOMER – NŠ MURA 1:0 (0:0)
350; Kardinar (62.)
RAKIČAN METROPOL KAV. – GRAD 0:3 (0:1)
250; Belna (15.), Krpič (57.), Tompa (86.)
ČARDA – TROMEJNIK G-SUKIČ 2:5 (1:2)
150; Recek (44.), Bencik (59.); Karnet (7., 92.), Andrejek (32.), Sukič (50., 88.)
SERDICA KL.ŠINKO – ČRENŠOVCI 0:3 (0:2)
100; Gabor (19.), Kociper (23.), Tompa (84.)
RK: Partl – Serdica
BISTRICA – NAFTA 1903 3:4 (2:1)
250; Graj (16., 54.), Zver (34.); Bedo (22.), Vida (80.), Vöröš (85.), Maučec (86./ag.)
TURNIŠČE – ŠNK BAKOVCI 3:2 (2:0)
100; Jakšič (6.), Lutar (35.), Šemen (46.); Kežmah (58.), Marič (78.)
Horvat (Turnišče) je v 60. zapravil 11m
RK: Jerič (59.), Kodba (90.) – oba ŠNK Bakovci
ODRANCI – ND LUŠT BELTINCI 6:4 (4:1)
1500; Aršič (6.), Gostan (14., 71.), Murat (22.), Raduha (31.), Horvat (85.); Tkalec (22., 85.), Raduha (46./ag), Vogrinec (57.)