S tekmami 19.kroga Prve lige se začenja druga polovica prvenstva. Eno zanimivejših srečanj bo na sporedu v Celju, kjer se bosta pomerili Celje in Mura, soseda na prvenstveni lestvici. Srečanje bo na sporedu v soboto ob 13:50.

Celje se po polovici prvenstva nahaja na petem mestu, Mura je mesto višje, moštvi pa ločijo štiri točke. Obe ekipi v zadnjih krogih nista blesteli. Celjani so po visoki zmagi nad Triglavom nato remizirali z Rudarjem ter nazadnje izgubili proti Olimpiji. V oči bode prepustna obramba, ki je v 180 minutah prejela šest zadetkov.

Identičen izkupiček v zadnjih treh krogih imago tudi Sobočani. Ko se je zdelo, da bodo po bravurozni predstavi proti Olimpiji poleteli, jih je presekal domači poraz z Aluminijem, brez zmage pa so ostali tudi na sicer vročem gostovanju v Sežani.

Celjani v letošnji sezoni Mure še niso uspeli ugnati. V uvodnem krogu so imeli Muraši na pladnju že vse tri točke, a so dva gola prednosti zapravili v zadnji četrtini srečanja. V Fazaneriji je bilo 1:0, iz najstrožje kazni je za veselje Fazanerije poskrbel Maroša.
Nobena od ekip ne bo popolna, pri domačih zaradi rdečega kartona v kadru ne bo Vidmajerja, Ante Šimundža pa ne bo mogel računati na Marka Brkića. Po prestani kazni se v moštvo vrača Karničnik, že včeraj pa so na Fazaneriji objavili tudi prvi zimski odhod, Mursko Soboto zapušča branilec Bošković, ki se v letošnji sezoni ni naigral.

Glede na predhodne rezulate bi nove tri točke tako prišle prav obema moštvoma, Celjanom za priključek Muri, murašem pa stik z vodilno trojico, ki bi ga v primeru poraza najverjetneje izgubili.