Derbi 25.kroga Prve lige bo na sporedu v Ljubljani, kjer se bosta v nedeljskem večernem terminu merili ekipi Olimpije in Mure, Sobočani, ki jim v zadnjih krogih ne gre po pričakovanjih, bodo izzvali vodilno ekipo lige, znova pa se obeta tudi lep gostujoči obisk.

Po preteklem krogu je prednost Ljubljančanov pred najbližjimi zasledovalci, večnimi tekmeci iz Maribora v boju za naslov znova narasla na štiri točke. Ljubljančani so v torek zabeležili pomembno zmago proti neugodnim Kidričanom in se utrdili na vrhu prvenstvene lestvice. Za zmago varovancev Safeta Hadžiča sta zadela Čekiči z mojstrovino iz prostega strela, svoje je dodal še Roman Bezjak, ki je bil najspretnejši v kazenskem prostoru. Kljub zadetku Matjašiča, bišvega zmaja, v drugem polčasu, so Ljubljančani iz Kidričevega odnesli polni plen.

Muraši so brez zmage že zadnje tri kroge, v zadnjih osmih krogih so slavili le enkrat, za nameček jim na roko ne gre niti razpored, po Ljubljani bodo gostovali še pred Aluminijem. Za mir pred zaključkom prvenstva in pokalnimi obračuni bo potreben pozitiven rezultat na obeh srečanjih, Sobočani verjamejo, da lahko z zvesto publiko, ki jih bo spremljala tudi tokrat, zagodejo Olimpiji. V sredo so Muraši gostili velenjski Rudar, ki je po golu Lelića odnesel točko iz Fazanerije, evrogol Žana Karničnika ni bil dovolj za zmago, je pa Šimundža s spremenjeno postavo uspel vsaj delno odpočiti nekatere nosilce igre.

V obeh taborih ni kaznovanih igralcev, predvsem muraše pa še vedno teži dolg spisek poškodb. Prvi letošnji derbi v Stožicah se je končal brez zmagovalca, Mura je bila po golu Šušnjare blizu zmage, a so nato po izključitvi slednjega in napaki obrambe Ljubljančani prišli do točke, na Fazaneriji pa so v novembru Prekmurci povsem deklasirali Ljubljančane, bilo je 3:1 in zdelo se je, da bo Mura zavzela sam vrh lestvice. Toda od tedaj se vleče niz neprepričljivih predstav, ki je črno-bele pahnil devet točk za Olimpijo.

Znova se nam obeta lepa nogometna kulisa tudi na tribunah, tradicionalno je pričakovati lep obisk Prekmurcev. Lahko Ljubljančani še utrdijo vodstvo na lestvici in prvič v sezoni premagajo Muro? Bodo Muraši uspeli še enkrat nadigrati zmajčke in obrniti trend svojih rezultatov navzgor? Odgovor bomo dobili v nedeljo, nekaj minut po 22.uri.

Naloži več novic od Primož Raj

Mariborčani nadaljujejo z odličnimi predstavami v državnem prvenstvu. V 27. krogu so vijol…