Druga tekma nedeljskega sporeda v Prvi ligi Telemach, ki se je pričela ob 15:00, je bila odigrana med Domžalami in Celjem. Domača ekipa je prišla do velike zmage z 2:1. Celjani so doživeli prvi prvenstveni poraz v letu 2024.

Prvi polčas se je odvil brez zadetkov. Za vodstvo domače zasedbe je v 53. minuti zadel šele 18-letni Lukas Hempt. V 60. minuti so Domžalčani povišali vodstvo na 2:0. Strelec drugega zadetka je bil Mario Krstovski. Edini gol za goste je, v 86 minuti, dosegel Prutsev.

Kljub porazu je Celje varno na vrhu prvenstvene lestvice. Po 23 odigranih tekmah imajo Celjani 54 točk. Domžale, ki so trenutno na šestem mestu, imajo 26 točk.

Naloži več novic od KF

Nafta v zaključku do preobrata in prve zmage v sezoni

Drugi krog državnega nogometnega prvenstva se je pričel z obračunom Nafte in Radomelj. V L…