Najzanimivejši dvoboj 10.kroga Prve lige bo na sporedu na Fazaneriji, kjer se bosta Mura in Celje medsebojno pomerili za tretje mesto na lestvici. Do tega kroga sta obe ekipi osvojili 16 točk, zaradi boljše razlike v zadetkih pa 3.mesto zasedajo Celjani, ki so v zadnjih tednih v izjemni strelski formi, a v prekmurski trdnjavi se gostujočim mojstrom okroglega usnja velikokrat zaustavi.

Za Muraše bo to že četrti obračun v enajstih dneh. Po remiju v Domžalah so z nekaj težavami pred svojimi gledalci opravili s Sežano, sredin pokalni obračun v Kranju pa so črno-beli opravili skoraj brezhibno, že ob polčasu so vodili z visokih 0:3, glavnega protagonista uspehov Mure, Anteja Šimundžo je zmotil le zadetek, ki so ga Prekmurci prejeli v izdihljajih srečanja. Pri Sobočanih se izboljšuje tudi zdravstveni karton, po dolgem času je bil v Kranju v kadru tudi Armin Ćerimagić, nekaj težav ima le Kous, ki ga je na desnem bočnem položaju uspešno nadomestil Karničnik, nekaj tednov pa bo gotovo odsoten tudi še Kevin Žižek.

Celjani so po znova medlem uvodu v sezono poleg Aluminija hit prvenstva, navdušujejo predvsem z izjemno napadalno učinkovitostjo, V uvodnih devetih krogih so Celjani nasprotnika premagali kar dvaindvajset krat, skoraj dva gola in pol na srečanje, sedem od teh Dario Vizinger, trenutno najboljši strelec lige. Nazadnje so veliko točko varovanci Dušana Kosiča osvojili v Stožicah, ko so po zaostanku z 0:2 v zadnjem delu srečanja izid poravnali na 2:2.

Podobno kot v Stožicah so Celjani do preobrata prišli tudi v uvodnem krogu prvenstva proti tokratnemu tekmecu, ko so Sobočani zakockali že dobljeno zmago. Bobičanec in Bubnjar sta v razmaku dveh minut v prvem polčasu zadela za udobno vodstvo, nato je znižal Novak, dve minuti pred koncem rednega dela a je točko Celju priboril Benedičič.

V Murski Soboti tudi za tokratno srečanje vlada izjemno zanimanje, tribune bodo znova pokale po šivih. Lahko Muraši ostanejo neporaženi v svoji trdnjavi? Bodo Celjani nadaljevali s svojo izjemno učinkovitostjo? Tekma bo na sporedu v nedeljo ob 18.uri.