V Murski Soboti sta se v drugem kvalifikacijskem krogu srečala danski AGF Aarhus ter domača Mura. Domači strateg Ante Šimundža se je v primerjavi s prvo kvalifikacijsko tekmo na Madžarskem, proti estonskem predstavniku Nomme Kalju, odločil za nekaj taktičnih sprememb. Postavitev 3-5-2 je zamenjala bolj običajna 4-2-3-1. Obetavni Kai Cipot je priložnost za igro tokrat dobil od prve minute, v prvo enajsterico se je vrnil tudi Luka Bobičanec. Trener Dancev David Nielsen, je v primerjavi s preteklo prvenstveno tekmo, na kateri je Aarhus premagal Vejle z rezultatom 4:2, v prvi enajsterici zamenjal samo enega izmed centralnih branilcev. Pred 20-letnim Sebastianom Hausnerjem je obračun od prve minute začel kapetan Niklas Backman.

Gostje iz drugega največjega danskega mesta so tekmo začeli z rahlo prevlado, posest žoge v nogah Skandinavcev se je v prvi polovici prvega polčasa gibala okoli 60%, a si pretirano nevarnih priložnosti za zadetek niso ustvarjali. V sedmi minuti srečanja je domači vratar Matko Obradović odbil nevaren predložek v kazenski prostor, dih pa je prisotnim na Fazaneriji zastal v 21. minuti. Takrat je žogo, ki je bila namenjena v zgornji levi kot Murinega čuvaja mreže z glavo izbil Jan Gorenc. Muraši so na odgovor na pritisk Aarhusa iskali v protinapadih. V 23. minuti je preboj po desni strani uspel Žigi Kousu, po podaji v kazenskem prostoru je žoga končala v kotu. Kombinacija, ki je sledila po tej prekinitvi se je končala s strelom z glavo Gorenca, žoga je zletela preko gola.

V 30. minuti je moral gostujoči trener prvič poseči po menjavi. Po poškdobi je igrišče zapustil Neo Gift Links, ki je v prve pol ure srečanja deloval kot najbolj razpoložen nogometaš moštva AGF. Namesto Južnoafričana je vstopil Soren Ostergaard Tangstedt. Prekmurci so v nadaljevanju polčasa pridobili na samozavesti in bili nekajkrat nevarni iz protinapadov. V 36. minuti je po podaji z leve strani poizkusil Cipot, vratar William Eskelinen je strel odbil, po strelu Luke Bobičanca pa se je žoga od bloka branilcev Aarhusa odbila v kot. Prav iz akcije, ki je sledila so domači nogometaši, ki so tokrat igrali v zlatih dresih, prešli v vodstvo. Po pritisku na vrata gostov je žoga končala v nogah Andrije Filipovića, ti je žogo poslal v kazenski prostor, kjer je nogo na prvo mesto podstavil Gorenc in okroglo usnje zabil pod prečnik švedskega čuvaja mreže.

V nadaljevanje tekme so gostje v rdeči športni opravi krenili z veliko željo po izenačenju. v 47. minuti je Bror Blume s strelom po tleh meril mimo leve vratnice Obradovića, ki je strel pospremil samo s pogledom. V 54. minuti je bila nevarnost za gol morda še večja, ko je po ponovnem poskusa Blumea žogo z drsečim štartom blokiral razpoloženi Gorenc. Muraši so praktično celoten drugi polčas prestali na lastni polovici, a so bili v priložnosti, ki se jim je ponudila učinkoviti. Po napaku obrambe Aarhusa se je iz oči v oči z vratarjem znašel Kevin Žižek. Eskelinen je s tekom iz vrat zožil kot 22-letnemu napadalcu, ki je žogo iznajdljivo dvignil preko danskega čuvaja mreže in podvojil vodstvo Prekmurcev. V nadaljevanju srečanja je moštvo AGF-ja stopnjevalo pritisk na gol gostiteljev, stopnjevala pa se je tudi nervoza v vrstah Skandinavcev. V 77. minuti je po izletu Obradovića z izbijanjem veselje Aarhusu preprečil Kous. Danci so na koncu zbrali 16 poizkusov, od tega so štirje streli leteli v okvir vrat, a gola jim ni uspelo zabiti. Ko je že vse kazalo na to, da zadetka prisotni na Fazaneriji več ne bodo videli, je po hitrem protinapadu ter podaji Cipota s peto zadel Amadej Maroša, ki je na igrišču vstopil v drugi minuti sodnikovega dodatka. Prekmurski ostrostrelec iz Melincev je z zadetkom postavil končni rezultat srečanja 3:0. Mura je tako slavila zmago in napredovanje v naslednji krog kvalifikacij za Ligo Europa.

NŠ MURA – AGF AARHUS 3:0 (1:0)
Strelci: Gorenc (37′), Žižek (72′), Maroša (95+5′)

Naloži več novic od Florijan Ropert
Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec do evropske pomladi, šokanten izpad atenskega trojčka

Zadnji krog Uefine evropske lige se je srečno razpletel za graški Sturm oziroma za Jona Go…