Slovenija je na zadnji kvalifikacijski dan za uvrstitev v UEFA tekmovanja ostala še brez enega predstavnika. Po remiju 1:1 proti Maccabi Tel Avivu so se od Evrope poslovili Celjani, Olimpija se je z istim rezultatom razšla s Karabagom in bo jesen preživela v konferenčni ligi.

V Bakuju sta oba zadetka padla že v prvem polčasu. Azerbajdžanci so povedli v 24. minuti, ko je glavni delivec pravice Alejandro Hernandez s pomočjo posnetka ugotovil, da je Aljaž Krefl v lastnem kazenskem prostoru storil prekršek. Najstrožjo kazen je uspešno realiziral Toral Bajramov. Vodstvo domače zasedbe ni trajalo dolgo, saj so zmaji že v 36. minuti prišli do izenačenja. Po izjemnem strelu v daljši vratarjev kot se je med strelce vpisal Diogo Pinto. Kmalu zatem je španski sodnik pokazal na novo enajstmetrovko, tokrat za Olimpijo, a je dobil nov klic VAR sodnikov in si je nato premislil. V drugem delu so domačini brez večjih težav, podobno kot pred tednom dni v Stožicah, zadržali skupno prednost in se razveselili nove uvrstitve v evropsko ligo.

Celjani so na domačem stadionu lovili visok zaostanek s prve tekme v Izraelu, kjer so izgubili s kar 4:1. V knežjem mestu so grofi prikazali odličen prvi polčas, ki so ga dobili z minimalnih 1:0. Že v 12. minuti je Jegor Prucev zadel vratnico, odbito žogo pa je v nadaljevanju akcije v mrežo pospravil Aljoša Matko. V nadaljevanju so varovanci Alberta Riere imeli še nekaj odličnih priložnosti, a do dvojnega vodstva niso uspeli priti. Izraelci so najbližje zadetku bili v 32. minuti, ko je Dor Turgeman silovito sprožil z razdalje, domačega čuvaja mreže Matjaža Rozmana pa je rešila vratnica.

V drugi del so precej bolje vstopili gostje, ki so takoj zapretili. Matjaž Rozman se je izkazal z odlično obrambo po strelu Erana Zahavija. Le nekaj trenutkov kasneje je izkušeni 36-letnik klonil. Maccabi je premešal celjsko obrambo, v sredini kazenskega prostora pa se je popolnoma sam znašel Gavriel Kaničovski in izid poravnal. Šestindvajsetletnik je v igro vstopil ob odmoru. Pritisk Izraelcev se je nadaljeval, kmalu pa bi za popoln preobrat lahko poskrbel še en rezervist Jonatan Cohen, toda njegov strel je zaustavila vratnica. Rozman je na veliki preizkušnji ponovno bil v 78. minuti, ko se je pred njim znašel Ido Šahar. V zaključku srečanja so izjemno priložnost za novo vodstvo imeli še Štajerci, po dobri individualni akciji je Julien Lamy silovito zaključil, toda stresel le prečnik.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…