Panathinaikos, katerega barve branijo Adam Gnezda Čerin, Andraž Šporar ter Benjamin Verbič je v 1.krogu skupinskega dela Evropske lige slavil proti španskemu predstavniku Villarrealu z izidom 2:0.  Tekma, ki se je na Olimpijskem stadionu v Atenah začela ob 18:45 je postregla z veliko veselja za slovenske ljubitelje nogometa. Domačini so sicer vodstvo prevzeli že v 38. minuti, ko se je med strelce vpisal Fotis Ioannidis. Ravno strelca zadetka je v 68.minuti zamenjal Andraž Šporar in že deset minut kasneje po asistenci Adama Gnezde Čerina poskrbel za povišanje vodstva, po tem ko je lepo meril po tleh z roba kazenskega prostora in od vratnice pospravil žogo v mrežo ter s tem tudi postavil končni izid srečanja 2:0. Gnezda Čerin je odigral celotno srečanje, Šporar je igral od 68. minute, Verbiča pa žal ni bilo v kadru.