Medtem ko se nogometaši prvega moštva Maribora pripravljajo na spomladanski del sezone v Prekmurju, je druga ekipa na delu v Medulinu. Slednji namreč nastopajo na mednarodnem turnirju Arena Cup, kjer so odigrali tudi otvoritveno tekmo. Prvo tekmo so tako odigrali že v ponedeljek proti ekipi Istre ter izgubili s 0:4.

Sledilo je nekaj dni premora, danes pa so se pomerili še z ekipo NK Vitez iz Bosne in Hercegovine. Slednji v bosanskem prvenstvu zasedajo enajsto mesto, nogometaše druge ekipe Maribora pa so premagali z 0:2. V prvem delu srečanja so rezervisti državnih prvakov odigrali odlično srečanje. Tik pred odmorom so ostali brez izključenega Hotića, kar so Bosanci izkoristili in v drugem delu mladi ekipi iz Maribora dvakrat zatresli mrežo. Z drugim porazom na turnirju so se tako uvrstili v boj za peto mesto, ki bo v nedeljo ob 11. uri. Nasprotnik tokrat prihaja iz Srbije, saj jim bo na nasprotni strani igrišča stala ekipa OFK Beograda.

VITEZ 2:0 MARIBOR