Včeraj in danes so bile odigrane tekme petega kroga 3. SNL – center. Po tem, ko četrti krog zaradi vremenskih razmer ni bil odigran v popolnosti, vreme in igrišča tokrat niso povzročala težav in vseh sedem tekem je bilo odigranih brez težav. Po petih krogih je samo še Zarica iz Kranja tista, ki ima na svojem kontu same zmage, do tega kroga je imela isti izkupiček tudi Ivančna Gorica, ki pa tokrat pred domačimi gledalci ni uspela premagati Kočevja. Rudar Trbovlje je prišel do druge zmage v sezoni, zmage tudi za Šobec Lesce, Ilirija Extra-Lux in Zagorje, ki je Savi Kranj zabilo kar sedem golov. Danes je bila odigrana še zadnja tekma, pomerila sta se Kolpa in Bled Hirter…

Zagorje je tako prišlo do tretje zmage, še drugič pa so visoko slavili v gosteh. Po tem, ko so v prvem krogu petkrat premagali vratarja Kolpe, so tokrat v mrežo Save pospravili še dve žogi več. Gostje so začeli sanjsko in že po desetih minutah z zadetkoma Anžeta Kranjca vodili z 2-0, tekmo pa so dokončno odločili v 29. minuti, ko je zadel Karamarković. Isti igralec je v nadaljevanju zadel še dvakrat in vpisal hat-trick, za Zagorje pa sta zadela še Perić in Nikolić. Domači so dosegli dva zadetka in sicer Obradović za 1-5 in Jović, ki je v 84. minuti postavil končnih 2-7. Visoko so slavili tudi igralci Ilirije, ki so v Medvodah s 4-0 premagali tamkajšnjega domačina. Prvi polčas se je sicer končal z 0-0 in na prvi zadetek smo morali počakati vse do 70. minute, ko je Žiga Vidic uspešno izvedel enajstmetrovko. Domačini so takrat ostali tudi brez izključenega Obiakorja in v zadnjih minutah dokončno popustili. Ilirija je v zadnjih petih minutah še trikrat premagala domačega vratarja, zadeli so Dorniž, Verbič in Vidic, ki je tako zadel še drugič.

Včeraj smo videli samo eno gostujoča zmago, ki je pripadla nogometašem Zarice. Kranjčani so v gosteh premagali mlado ekipo Radomelj, v kateri je najstarejši nogometaš Jure Šuman štel 21 let. Toda mlada in ambiciozna domača ekipa se je favoriziranim gostom dobro upirala, a v 23. minuti vendarle prejela prvi zadetek. Ta je bil delo zelo vročega Blaža Šujice. Nato sta mreži varovali vse do 63. minute, ko so gostje po zaslugi Levsteka, ki je neubranljivo izvedel prosti strel, povedli z dvema golom prednosti. Domači so sicer v 84. minuti znižali prek Krajnca, a do konca tekme kaj več niso zmogli. Do tega kroga je imela popoln izkupiček tudi ekipa Ivančne Gorice, ki pa je tokrat pred domačimi igralci proti Kočevju odigrala brez zadetkov.

Včeraj smo videli še dve domači zmagi, Šobec Lesce je ugnal Britof, Rudar Trbovlje pa z minimalnih 1-0 Komendo. Edini zadetek za Rudarje je v 56. minuti dosegel Davor Rižner in svoji ekipi prinesel drugo zmago v sezoni. V gorenjskem obračunu so se Lesce sicer proti Britofu hitro znašle v zaostanku potem, ko je Jogić uspešno ivzedel enajstmetrovko že v sedmi minuti, a so v drugem polčasu odigrali veliko bolje. Že takoj na začetku drugega dela je izenačil Gorišek, nato pa je v 59. minuti isti igralec svojo ekipo povedel v vodstvo. Končni rezultat 3-1 je v 73. minuti postavil Kondič.

Danes je bil na vrsti še zadnji obračun tega petega kroga. V Podzemlju sta se pomerili Kolpa, ki je imela pred tekmo eno zmago in Bled, ki je doslej zbral eno samo točko. Tokrat so svojo bero točk obogatili Belokranjci, ki so z zadetkom Štuklja, ta je po podaji Kralja dobrih dvajset minut zatresel mrežo Blejcev, slavili drugo zmago sezone.