Prvak tretje slovenske nogometne lige vzhod je znan že nekaj časa. Vprašanje je bilo zgolj le še, kdo se bo moral posloviti od tretjeligaške druščine. Prvi, ki so se poslovili so bili Črenšovci in to že nekaj krogov pred koncem. V zadnjem krogu pa so se ekipi Črenšovcev pridružili še nogometaši Bakovcev, ki se tako poslavljajo od tretjeligaške druščine.

Prva tekma zadnjega kroga 3. slovenske nogometne lige vzhod je bila odigrana že v petkovem večernem terminu. Na lendavskem stadionu sta se udarili ekipi, ki sta v spomladanskem delu prevladovali. Domača Nafta 1903 tudi na zadnji tekmi spomladanskega dela sezone ni izgubila, saj so premagali prvake iz Beltincev s 3:1. Uvod tekme je sicer pripadel gostom, vendar so gostje v 17. minuti po napaki gostujoče obrambe in mojstrskem strelu v malo mrežico vratarja Nemca prišli v vodstvo. Povišanje je sledilo takoj po pričetku drugega polčasa, ko je neodločnost gostujočega obrambnega igralca izkoristil Tomašek. V 78. minuti je ponovno na sceno stopil Bobičanec, ki je še drugič premagal beltinskega vratarja Nemca s strelom tik ob desni vratnici. Gostje so le nekaj minut kasneje dosegli častni zadetek. Vida je ob podaji z desne strani v svojem kazenskem prostoru igral z roko, sodnik Matković je pokazal na belo točko. Najboljši strelec letošnje sezone, Jernej Tkalec, je brez večjih težav ugnal domačega čuvaja mreže Valentića.

Odranci so na domačem terenu v zadnji tekmi le remizirali z ekipo Križevcev. Domačini so pred dvesto gledalci v vodstvo prešli že v peti minuti srečanja, ko je bil uspešen Kalamar. Gostje so do konca prvega dela sicer nekajkrat poskusili, vendar se jim je takšna igra obrestovala v drugem delu. V 63. minuti je bil uspešen Šlihthuber, ki je tako gostom zagotovil še eno točko v letošnji sezoni. Z enakim rezultatom se je končalo tudi srečanje v Turnišču. Po prvem delu so vodili domačini, vendar so gostje iz Grada rezultat le nekaj minut po pričetku drugega dela izenačili. Mura v gosteh pri Črenšovcih ni imela pretirano težkega dela. Dvakratni strelec Kozar je vse dvome o zmagovalcu razrešil že v prve pol ure igre. V nadaljevanju so gostje odigrali zelo pametno, poskusili še z nekaj streli na gol, a rezultat je ostal nespremenjen. V Martjancih pa so popolnoma prevladovali gostje iz Polane. Rezultat je sicer po prvem delu bil neodločen, a so gostje nato vendarle prevzeli pobudo in še trikrat zastresli domačo mrežo. Za domačine je ob koncu prvega polčasa zadel Recek, nekaj minut prej pa je iz najstrožje kazni pri gostih zadel Žalik. Slednji je v nadaljevanju zadel še dvakrat, še en gol pa je v 81. minuti dosegel slovaški vezist Slúka. Rezultat bi bil še višji, a je Kranjec v 83. minuti zapravil enajstmetrovko.

Najbolj napeti pa sta bili srečanji v Ljutomeru in Kuzmi, kjer sta gostovali ekipi Bakovcev ter Rakičana. Pred zadnjo tekmo so bili v slabšem položaju nogometaši Rakičana, ki so se z zmago v prleški prestolnici veselili obstanka v ligi. Končni rezultat 1:2 je bil postavljen že v prvem delu, ko sta za goste zadela Godvajs in Jerič nekaj trenutkov pred koncem prvega polčasa. V 35. minuti je za domačine zadel Lotrič. V drugem polčasu večjih priložnosti ni bilo in nogometaši Rakičana so z pomembno zmago ostali v tretjeligaški druščini. Razočarani pa so bili vsekakor nogometaši Bakovcev, ki proti Tromejniku niso imeli možnosti za zmago, domači nogometaši so vse dvome o zmagovalcu razblinili že v prve pol ure igre. Za domačine so zadeli Kamenica, ki je bil uspešen že v tretji minuti, Karnet v 23. ter Janža iz najstrožje kazni v 29. minuti tekme. Rakičan je z zmago tako prehitel Bakovce, končna točkovna razlika pa je bila na koncu zgolj točka v prid nogometašem Rakičana.