Nogometna prvenstva po celotni državi se že počasi približujejo koncu. Prav nič drugače ni tudi na samem vzhodu, kjer so bile odigrane tekme 18. kroga tretje slovenske nogometne lige. V soboto sta bili odigrani dve tekmi. V Bakovcih se je odvijal občinski derbi med domačo ekipo Bakovcev ter murskosoboške NŠ Mure. Srečanje si je ogledalo približno 250 gledalcev, ki pa so videli zanimiv prvi polčas, a se je slednji končal brez zadetkov. V drugem delu pa so gostje nastopili agresivneje in z zadetkoma Lacroce ter Barbariča na svoj račun dodali nove tri točke. Malce drugače se je srečanje odvijalo v Lendavi. Domača Nafta 1903, ki bo jutri najverjetneje dobila tudi novega predsednika,  je po prve polčasu zaostajala za gol. V 38. minuti je bil namreč uspešen Kociper. Približno 100 domačih in gostujočih navijačev je nato videlo dva domača zadetka, ki sta Lendavčanom prinesla vodstvo ter tudi rdeči karton pri gostih. Po napaki gostujoče obrambe je Bedo pobegnil zadnji vrsti Črenšovcev, vratar Miholič pa ga je pred kazenskim prostorom podrl. Sodnik Fridl mu je že v naslednjem trenutku pokazal neposredni rdeč karton. Tega domačini niso znali izkoristiti in so po napaki v 77. minuti prejeli zadetek, ki pa je pomenil tudi končni rezultat srečanja.

Nedelja je na petih tekmah prinesla kar 26 zadetkov. Čarda je na domačem terenu v Martjancih s kar 5:1 odpravila goste iz Turnišča. Po prvem polčasu je bil rezultat 2:0, ko sta zadela Korpič in Škerlak. V drugem polčasu pa so bili še uspešni Bencik, Recek ter Roškar, za goste pa je častni zadetek dosegel Horvat. Rakičan je tekmo odigral v Srednji Bistrici, kjer domuje ekipa tokratna nasprotna ekipa Bistrice. Tudi igralci Rakičana so po polčasu vodili z 2:0. Takoj po pričetku drugega dela so gostje izid znižali preko Graja, vendar je Gruškovnjak v 70. minuti postavil končnih 3:1. V Lipi, kjer še vedno igrajo Odranci, dela na stadionu v Odrancih počasi prihajajo k koncu, so tokrat gostili ekipo Serdice. A slednji so tokrat proti prvi ekipi prvenstva doživeli pravo goliado v svoji mreži. Pravi strelski šov je imel namreč Gostan, ki je zadel kar petkrat, po enkrat sta še zadela Jerebic ter Smej. Na drugi strani so igralci Serdice v 78. minuti dosegli častni zadetek, a so se vrnili domov s sedmimi zadetki. Podobno kot v Martjancih je bilo tudi v Beltincih, kjer je dvesto gledalcev videlo zanesljivo zmago domačih igralcev. Najboljši mož na igrišču je bil Tkalec, ki je dosegel “hattrick“. Za Beltinčane sta zadetka dosegla še Maroša in Krauthaker, na drugi strani pa je Panič v 59. minuti dosegel častni zadetek. V Gradu pa se je na goričkem “el classicu” zbralo kar šeststo gledalcev, ki so se vodilnega zadetka domačih ljubljencev veselili že v prvi minuti srečanja. Sledilo je kar nekaj zrelih priložnost na obeh straneh, a drugi gol so gledalci videli šele v drugem delu tekme, ko je Sukič v 70. minuti rezultat izenačil in tekma med drugo in tretjo uvrščeno ekipo prvenstva se je končala brez zmagovalca.

REZULTATI 18. KROGA TRETJE SLOVENSKE NOGOMETNE LIGE VZHOD
ŠNK BAKOVCI – NŠ MURA 0:2 (0:0)
250; Lacroce (65./11m), Barbarič (89.)
NAFTA 1903 – ČRENŠOVCI 2:2 (0:1)
100; Kuhta (55.), Zagorec (67.); Kociper (38.), Törnar (77.)
RK: Miholič (61.)
ČARDA – TURNIŠČE 5:1 (2:0)
150; Korpič (22.), Škerlak (39.), Bencik (50.), Recek (61.), Roškar (91.); Horvat (83.)
RAKIČAN METROPOL KAV. – BISTRICA 3:1 (2:0)
180; Godvajs (13.), Jančar (36.), Gruškovnjak (70.); Graj (51.)
ODRANCI – SERDICA KL.ŠINKO 7:1 (3:0)
200; Gostan (24., 43./11m, 47., 48., 72.), Jerebic (38.), Smej (86.); Kovač (78.)
ND LUŠT BELTINCI – AVTO RAJH LJUTOMER 5:1 (3:1)
200; Tkalec (6., 8., 89.), Maroša (26.), Krauthaker (59.); Panič (59.)
GRAD – TROMEJNIK G-SUKIČ 1:1 (1:0)