V 2. krogu kvalifikacij za Evropsko ligo sta se v Stožicah merila domača, ljubljanska Olimpija in Zrinjski iz Mostarja.

V precej nezanimivem prvem polčasu je do vodstva vendarle prva prišla Olimpija. V 19. minuti je po podaji Mihail Caimacova zadetek dosegel Đorđe Ivanović. Po dokaj izenačenem nadaljevanju in bolj odprti igri v drugem delu so gostje v 51. minuti izničili zaostanek in po kotu z glavo uspeli zadeti za 1:1. Podal je Miloš Filipović, zadel pa Nemanja Bilbija. V 81. minuti pa ponovno vodstvo Olimpije. Po predložku Matica Finka z desne strani je, že na svoji prvi tekmi po povratku v Ljubljano, zadel Andres Vombergar. Veselje zmajev pa ni trajalo prav dolgo. Po veliki napaki v obrambi, ko je spodrsnilo bočnemu branilcu domačih Angelu Ljaskovu, sta bila ponovno v akciji gostujoča kreatorja prvega zadetka. Filipović je prišel do žoge in v sredini našel samega Bilbijo, ki je žogo potisnil v izpraznjeno stran vrat Olimpije za izenačenje na 2:2 in s tem izsilil podaljške.

Na začetku le teh pa takoj hladna prha za domače. Že v drugi minuti je, po dveh v rednem delu, svojo tretjo asistenco na tekmi vpisal Miloš Filipović. Tokrat je podal pred gol iz prostega strela, kjer se je na pravem mestu znašel Josip Ivančić. Zrinjski se je potegnil v obrambo, sledili pa so jalovi napadi Olimpije, ki ji ni uspelo še drugič na tekmi izenačiti. Ostalo je pri 2:3 in gostje iz Mostarja se veselijo uvrstitve v tretji krog kvalifikacij za Evropsko ligo.

OLIMPIJA LJUBLJANA : ZRINJSKI MOSTAR  2:3 (1:0; 2:2)

Ivanović 19′, Vombergar 81′; Bilbija 51′, 84′, Ivančić 92′

Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec do evropske pomladi, šokanten izpad atenskega trojčka

Zadnji krog Uefine evropske lige se je srečno razpletel za graški Sturm oziroma za Jona Go…