Na prenovljenem stadionu Rajka Štolfe se je za derbi 3. SNL zahod med starima znancema in favoritoma za vrh, Taborom in Jadranom, zbralo okrog 300 gledalcev. Domači Tabor letos igra izjemno in na malih tekmah ruši vse pred seboj, a ko pride derbi, se ustavi.

Kraševci so padli v Dekanih, zdaj so padli še doma. Pesjane je po pol ure igre v vodstvo popeljal njihov prvi strelec Štepančič, za katerega je bil to že sedmi gol letos, tekmo pa je v nadaljevanju prelomil Reja, ki je zadel za 0:2. Domači so prek Gavrića in enajstmetrovke v zaključku zmogli le do častnega gola in točke so odšle v Dekane. To je bila prva zmaga Jadrana v Sežani po osmih letos, z njo pa so se modro-beli na drugem mestu izenačili s tokratnimi tekmeci.

Na vrh se je prebila Adria, ki pa se je morala doma kar namučiti z Izolo. Varovanci Borivoja Lučića so po hitrih akcijah in slabih posredovanjih obrambe z goli Lazarja, Keranovića in Guliča vodili že 3:0, a so nato ribiči ekspresno znižali, v razmiku desetih minut je bil dvakrat uspešen zadnje čase izjemno razpoloženi Nikolić. Domači so zadnjih dvajset minut tako trepetali za zmago, a gostom ni uspelo zadeti še tretjič in celoten plen je ostal pri Štantu. Nekoliko so razočarale Bilje, ki so v boju za zgornjo polovico razmeroma gladko padle v Vipavi. Domači so vse delo opravili že v prvem polčasu, ko so zadeli kar trikrat.

Dvoboj za mesta pri dnu med ekipama, ki sta zadnje čase v dokaj klavrni formi, Ilirsko Bistrico in Ajdovščino, se je končal z remijem, oba gola pa sta padla že na uvodu. Bolj veselo je bilo v Tolminu, kjer so domači Postojni nasuli 9 golov, pri čemer so gostje na Severno Primorsko  prišli brez rezerv. To je bil hkrati tudi najvišji rezultat letošnje lige in eden najvišjih v zgodovini.