Po 13. krogih 3. SNL zahod se je razlika na vrhu povečala že na 6 točk. Vodilni Koper se je namreč
pomeril z Izolo in dobil še drugi letošnji derbi s 3:0. Če so ribiči septembra še zdržali zelo dobro, pa je
bilo tokrat povsem drugače. Zimzeleni legendarni napadalec Štromajer je namreč zabil že v prvem
napadu, po manj kot petih minutah pa je bilo že 2:0, zadel je Tramte in tekma je bila praktično
odločena. Gostje v nadaljevanju tudi z igralcem več niso uspeli ogroziti domače zmage, še več,
rezervist Fatić je zadel še tretji gol za Koper in tako pred 1500 večinoma zadovoljnimi gledalci potrdil
zasluženo zmago.

Bolj razburljivo je bilo v rezultatskem smislu v Tolminu, kjer se je domači meril z Vipavo, ki ga je
enkrat letos že premagala. Tudi drugič so Vipavci zaigrali odlično in ob polčasu vodili, potem ko je
zopet zadel njihov znani napadalec Vidmar, medtem ko so domači zapravili enajstmetrovko. V
drugem polčasu so se Tolminci zbrali in prek Zornika izenačili ter imeli tudi nekaj priložnosti za zmago
in ko je že kazalo, da se bo končalo z delitvijo točk, so gostje udarili še drugič. V predzadnji minuti so
Vipavci izvedli protinapad, ki ga je za veliko in težko prigarano zmago kronal Karanović.

V Krvavem potoku je pred nekaj deset gledalci Jadran gostil Primorje in se kar dobro držal, a v
končnici popustil, kar so favorizirani gostje znali vnovčiti. Podobno velja za Adrio, ki se je proti zadnji
Plami znašla celo v zaostanku, a je v nadaljevanju stvari postavila na svoje mesto. Z novima
porazoma sta se Jadran in Plama znašla že v zelo neugodnem položaju.

ADRIA 3:1 PLAMA