Vodilni Bled je tekmo 21. kroga 3. SNL center odigral v Kranju, srečanje pa se je končalo brez zadetkov. Sava je odlično delo opravila v obrambnem delu, saj je ustavila vse napade gostov, ki so prvič letos ostali brez doseženega zadetka. Bled s štirimi točkami prednosti ostaja na prvem mestu, saj ostali zasledovalci niso izkoristili delitve točk Blejcev.

Ivančna Gorica je doma pričakala Bohinj in jim z zmago s 5:2 vrnila za poraz na prvem medsebojnem srečanju. Danes je disciplinska komisija odločila, da se Ivančni pripiše zmaga s 3:0 na tekmi z Zagorjem, ki je bila v prejšnjem krogu prekinjena. Po prvem polčasu so domači vodili zgolj z 1:0, že v prvi minuti pa je zadetek dosegel Emil Ciriković. Ivančna je do neulovljive prednosti prišla v 68. minuti, do takrat je dvakrat v polno meril Dino Šunjerga. Do konca tekme so padli še štirje zadetki, dve minuti kasneje je zaostanek zmanjšal Luka Milinković, zmago domačih pa potrdil Marko Šajn v 72. minuti. Deset minut pred koncem tekme je še drugič zadel Milinković, tokrat z bele točke, izid tekme pa je postavil Danijel Dežmar v 87. minuti. Dolenjci so se tako pet krogov pred koncem približali vodilnemu mestu na devet točk zaostanka.

Zagorje je na Jesenicah doživelo še peti poraz v sezoni, po izključitvi Mihe Gracarja v 27. minuti, so v drugem delu prejeli kar štiri zadetke. Mrežo Zasavcev je načel Ermin Čamdžić v drugi minut nadaljevanja, v 56. pa je četrtič v sezoni  v polno meril Mario Bešić. To Jeseničanom še ni bilo dovolj in so do konca tekme zadeli še dvakrat. Na 3:0 je povišal Samir Huseinbašić, končni izid pa v sodnikovem dodatku postavil Amir Kazić. Zagorjani so po še enem porazu padli na četrto mesto, kjer sedaj za Bledom zaostajajo pet točk. Jesenice so z osmo zmago utrdile položaj na desetem mestu prvenstvene lestvice.

Nov poraz so doživeli tudi Zasavci iz Trbovelj, kar z 0:5 je slavil Šenčur. Že po prvih petinštiridesetih minutah je bilo na semaforju 0:3. Dvakrat je v polno meril Samo Kokalj, zadetka pa se je veselil tudi Anže Šimenc. V drugem delu je domači vratar klonil še dvakrat, med strelce sta se vpisala Matija Nosan in Besnik Hoxha. Šenčur je zadržal šesto mesto, Rudar pa ostaja na enajstem.

V Komendi je bilo zanimivo do samega zaključka tekme, ko je točko domačim prinesel Darko Tošić. Do 73. minute zadetki niso bili doseženi, takrat pa je goste v vodstvo popeljal Adnan Abdić. Komenda se ni predala in v sodnikovem dodatku iztržila remi. Z zmago bi se Dolenjci približali Bledu na vsega dve točki, tako pa ostajajo na štirih točkah zaostanka.

V Lescah sta se pomerili moštvi s spodnjega dela prvenstvene lestvice, zmaga pa je ostala v domačih rokah. Leščani so zmagali z 2:1 in tako slavili tretjič v sezoni. Že po prvem polčasu so vodili z 2:0, v drugem pa so gostje uspeli ublažiti poraz. Kljub zmagi Lesce ostajajo na zadnjem mestu, z enajstimi osvojenimi točkami.

Rezultati 21. kroga 3. SNL – center:

Ivančna Gorica 5:2 Bohinj

Ciriković 1′, Šunjerga 63, 68′, Šajn 72′, Dežmar 87′; Milinković 70′, 81′ (11m)

Bled prevzema Kajtazovič

Naslov prvaka v 3 SNL center so znova osvojili Blejci, ob koncu pa je klop Gorenjcev zapus…