Zadnji krog 3. SNL center je ponudil pestro dogajanje, predvsem na tekmah na Bledu in v Grosupljem. Pred začetkom srečanja so imeli Blejci vse v svojih rokah in to s pridom izkrostili, ter z zmago prišli do naslova. V dodatnih kvalifikacijah za preboj v 2. SNL se bodo pomerili z Beltinci.

Zajetno število zadetkov je bilo doseženih na najpomembnejši tekmi Blejcev, ki so na koncu proti Zagorju slavili z rezultatom 4:3. Domači so si že v prvem polčasu priigrali lepo prednost, katere do konca srečanja niso izpustili. V 23. minuti so že vodili s 3:0, zadetke pa so dosegli Boštjan Gaberšček, Moreno Remškar in Dejan Dimitrov. V prvem polčasu so se zadetka veselili tudi Zasavci, zadel je njihov najboljši strelec, Ivica Perić. Gostje so se nevarno približali v 59. minuti, ko je znova zadel Perić, bil je to njegov 13. zadetek v sezoni. Znova so Gorenjci do varne prednosti prišli trinajst minut pred koncem srečanja, po zadetku Tadeja Fermiška. Tu še ni bilo konec z doseženimi zadetki, saj je minuto pred koncem končni izid postavil Matija Kranjc. Z 19. prvenstveno zmago so Blejci prišli do naslova, medtem ko so Zagorjani prvenstvo zaključili na četrtem mestu.

Enako število zadetkov je bilo doseženih tudi v Grosupljem, tam so domači nad Savo slavili s 5:2. Kar trikrat je žogo za hrbet gostujočega vratarja pospravil Denis Petrovič in si priboril naslov najboljšega strelca, dosegel je neverjetnih 28 zadetkov. Po prvem polčasu so Dolenjci vodili z 2:1, poleg Petroviča je mrežo zatresel tudi Denis Boh, v 18. minuti pa je žogo za hrbet domačega vratarja poslal Matic Pavlič. Gostje so v 39. minuti ostali brez izključenega Aleksandra Dojčinovića. V drugem delu je še dva zadetka dosegel Petrovič, med srelce pa se je vpisal Rok Šporar. Gostujoči poraz je nekoliko ublažil Kenen Bosnić, gol je dosegel v 77. minuti. Grosuplje je tako ostalo neporaženo v spomladanskem delu in s tem uspelo priti »zgolj« do drugega mesta.

V Ljubljani sta se pomerila Arne Tabor in gostje iz Lesc, tudi na tem srečanju je zmaga ostala v domačih rokah. Ljubljančani so povedli s 4:0, dvakrat je v polno meril Siniša Marinović, med strelce sta se vpisala tudi Maximiliano Klebčar in Roman Gomboši. Ob zaključku so gostej dvakrat le uspeli premagati vratarja Ljubljančanov, strelca sta bila Jaka Dermastja in Vid Ambrož, ki sta tako postavila končnih 4:2. Leščani s predzadnjim mestom zapuščajo tretjeligaško sceno, Arne Tabor pa so z devetimi točkami zaostanka za prvakom, na koncu zasedli tretje mesto.

Nov poraz so zabeležili Trboveljčani, z 0:2 jih je tokrat premagala Ivančna Gorica, ki je srečanje začela zgolj z desetimi nogometaši. Domači pa so srečanje zaključili z devetimi igralci, saj sta bila izključena Denis Žibert in Alen Kahteran. Dolenjce je že v osmi minuti v vodstvo popeljal Emil Ciriković, končni izid pa je z zadetom z bele točke v 75. minuti postavil Mario Guberac. Kljub zmagi je Ivančna ostala na petem mestu, medtem ko so Zasavci končali na dvanajstem.

V gorenjskem dvoboju je visoko zmago vpisal Šenčur, na svojem igrišču so premagali Jeseničane. V prvem polčasu je edini zadetek dosegel Samo Kokalj in z minimalno prednostjo so na odmor odšli Šenčurjani. V nadaljevanju so se med strelce vpisali še trije domači nogometaši, zadeli so Matej Vreček, Luka Markič in Anže Šimenc. Tretjega zadetka v sezoni v dresu Jeseničanov pa se je v 60. minuti veselil Ajdin Redžić. Komenda si je z zmago v Podzemlju priborila sedmo mesto na lestvici. Kljub dvakratnemu vodstvu domačih, so nogometaši Komende v izdihljajih tekme prišli do zmage. Kolpo sta v vodstvo popeljala Aleš Kirin in Žiga Kočevar, vmes pa je izid na 1:1 poravnal Jure Loboda. Za 2:2 je v 89. minuti najorej zadel Darko Tošić, končni izid pa v sodnikovem dodatku postavil Julijan Križman.

Kočevje si je z zmago nad Bohinjem izborilo 11. mesto, medtem ko je Bohinj sezono zaključil na zadnjem mestu. Na svojem igrišču so Kočevci povedli s 3:0, na koncu pa le vpisali zmago z minimalno prednostjo. Še v prvem polčasu so zadetke dosegli Maj Hočevar, Miha Babić in Luka Malnar, v dresu Bohinja pa Luka Milinković. Kmalu po prihodu iz slačilnic je končni izid postavil Dejan Kovačič, kar pa ni bilo dovolj za preprečitev 19. poraza v sezoni.

Ciriković 8′, Guberac 75′ (11m)

RK: Žibert 44′, Kahteran 74′ (oba Rudar Trbovlje)

Tinex Šenčur 4:1 SIJ Acroni Jesenice

Kokalj 29′, Vreček 53′, Markič 86′, Šimenc 92′; Redžić 60′

Kolpa 2:3 Komenda

Kirin 7′, Kočevar 69′; Loboda 37′, Tošić 89′, Križman 93′

Bled Hirter 4:3 Zagorje

Gaberšček 5′, Remškar 17′, Dimitrov 23′, Fermišek 77′; Perić 40′, 59′, Kranjc 89′

Kočevje 3:2 Bohinj

Hočevar 22′, Babić 25′, Malnar 32′; Milinković 36′, Kovačič 49′

Naloži več novic iz 3. liga center

Bled prevzema Kajtazovič

Naslov prvaka v 3 SNL center so znova osvojili Blejci, ob koncu pa je klop Gorenjcev zapus…