Koprčani so veliki zmagovalci primorskega četrtfinalnega obračuna Pokala Slovenije. Goričani so prvi obračun pred domačimi gledalci dobili s 3:1, a prednost zapravili na gostovanju na Bonifiki. Koprčani so povedli po pol ure igre, ko je zadel Štromajer, a so Goričani pred odhodom na odmor izenačili z enajstmetrovko Hentyja. V drugem polčasu je za novo vodstvo Kopra zadel nekdanji Goričan Gregorič, tik pred koncem rednega dela srečanja pa je podaljške izsilil Štulac. Goričani so v podaljške krenili z dvema izključenima igralcema in poškodovanim Hentyjem, kar so Koprčani znali unovčiti in z zadetkom Pučka potrditi polfinale.

Pokal Slovenije – druga tekma četrtfinala. Sodnik: Slavko Vinčić.
Koper: Bonifika, 350 gledalcev.
LUKA KOPER 4:1 GORICA
* (po podaljšku)
Štromajer (30′), Gregorič (57′), Štulac (90+3′), Pučko (97′); Henty (45′ pen)
Izključeni: Enow (80′), Johnson (94′) – oba Gorica

Luka Koper: Hasić, Hadžić, Šme, Gregorič, Halilović, Guberac, Štulac, Črnigoj, Lotrič, Štromajer, Pučko. Trener: Alen Ščulac.
Gorica: Simčič, Jogan, Modolo, Širok, Enow, Johnson, Vetrih, Žigon, Arčon, Henty, Makinwa. Trener: Miran Srebrnič.

Razpoke v gostujoči obrambi je v 30. minuti srečanja nakazal Jaka Štromajer, ki je kanarčke povedel v vodstvo. Gostje so tik pred koncem prvega polčasa prišli do izenačenja, potem ko je bil z bele točke natančen Ezekiel Henty. Domači so bili ob odhodu na odmor v navidez izgubljenem položaju, saj bi morali v nadaljevanju srečanja dvakrat premagati vratarja Vasjo Simčiča, za nameček pa so zaradi hujše poškodbe gležnja ostali še brez kapetana Ivice Guberca, ki so ga z igrišča odnesli na nosilih in ga nemudoma odpeljali v bolnišnico. Na veselje domačih pa se je preobrat tudi dogodil, nekdanjega soigralca v dresu plavih je v 57. minuti matiral branilec Miha Gregorič in poskrbel za nadvse zanimivih zadnjih 30 minut rednega dela srečanja. Kot da si Goričani ne bi že dovolj zapletli zaključka srečanja, je sodnik Slavko Vinčić deset minut pred koncem tekme izključil Solomona Enowa. Ko se je že zdelo, da bodo Goričani tudi z igralcem manj ubranili skupno vodstvo in napredovali v polfinale, je za 3:1 v tretji minuti sodniškega dodatka zadel Leo Štulac in tako poskrbel tudi za podaljške. Za nameček so gostje ostali še brez drugega nogometaša, saj je Vinčić pod predčasno prho poslal še vezista Marshalla Johnsona. V podaljšek so tako gostje krenili z dvema igralcema manj, za nameček pa se je poškodoval še Ezekiel Henty, ki se je v podaljšku le še sprehajal po zelenici Bonifike, saj gostujoči strateg Miran Srebrnič ni imel več pravice menjave. Kanarčki so prednost treh igralcev več znali izkoristiti, saj je Pučko v 97. minuti še gostujočo mrežo zatresel še četrtič in tako praktično že odločil vprašanje o potniku v polfinale pokalnega tekmovanja, Goričani pa tako ne bodo mogli več braniti pokalne lovorike, do katere so se po slavju nad Mariborom v lanski sezoni prebili prav na Bonifiki.

Naloži več novic iz Pokal

Rogaška po streljanju enajstmetrovk do zgodovinskega finala

Nogometaši Rogaške so drugi finalisti letošnjega pokalnega tekmovanja. Slatinčani so na iz…