Italijanski prvoligaši danes igrajo tekme osemnajstega kroga. Največ pozornosti je pritegnil rimski derbi Rome in Lazia, ki se je po dveh zadetkih Tottija, Lazio je že vodil z 0:2, končal z remijem, zadovoljni pa smo lahko tudi slovenski ljubitelji nogometa, saj se je prvega letošnjega zadetka veselil Dejan Lazarević.

Domžalčan je s Chievom gostoval pri Atalanti, ki se podobno kot klub iz predmestja Verone bori za obstanek v Serie A. Medtem ko sta Boštjan Cesar in Valter Birsa srečanje pričela v začetni enajsterici gostov, je Lazarević na zelenico pritekel v 78. minuti, ko je zamenjal prav rojaka Birso. Ko se je že zdelo, da bo zmaga ostala doma, v 72. minuti je v polno meril Zappacosta, je Gianpaolo Bellini v 87. minuti na robu kazenskega prostora podrl izkušenega Sergia Pellissierja, ki za Chievo igra že vse od leta 2000. Bellini je moral zaradi drugega rumenega kartona pod predčasno prho, čeprav je bil Pellissier ob oddaji žoge verjetno v prepovedanem položaju. A na to se Lazarević, ki si je žogo nastavil dobrih 20 metrov od gola domačih, ni oziral, saj s fantastično izvedenim prostim strelom snel pajčevino s stičišča prečnika in desne vratnice ter z letošnjim prvencem Chievu zagotovil točko.

Chievo je z remijem Atalanto zadržal za sabo, leteči oslički so osvojili še 18. točko in trenutno zasedajo 16. mesto.

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…