Po prvi zmagi Pomurk v lendavskem športnem parku je na vrsti že druga tekma kvalifikacijskega turnirja. Nasprotnice naših državnih prvakinj tokrat prihajajo iz Estonije, na nasprotni strani bo stala ekipa Pärnu Jaglpalliklubi. Slednje so na prvi tekmi proti romunski ekipi Olimpia Cluj Napoca izgubila s 4:0.

Liga prvakinj – druga tekma kvalifikacij. Glavna sodnica: Sofia Karagiorgi.
Lendava: Športni park, 450 gledalcev.
PÄRNU JALGPALLIKLUBI : POMURJE BELTINCI 1:2 (1:0)
Morkovina 8′, Podovac 84′, Tibaut 87′

Rumeni kartoni: Himanen 43′, Toom 74′, Lefort 75′
Menjave: Prša – Godina 46; Ojala – Toom 57′; Rozmarič – Podovac 65′; Sormus – Bessmertnoi 75′; Bradić – Boškan 90′

PÄRNU JALGPALLIKLUBI
[team1]

POMURJE BELTINCI
[team2]

Stran se samodejno osvežuje vsakih 60 sekund!

0′ – Igralke so že pripravljene na prvi sodniški žvižg. Tudi tokrat bo sodila ciprska sodnica Sofia Karagiorgi.
2′ – Prvi kot za gostje iz Estonije. Domače igralke so se uspešno ubranile.
4′ – Prvi poskus Bradićeve, a Meetau ni imela težkega dela.
7′ – Pomurke so se otresle začetne treme in poskušajo priti do prvega zadetka na tekmi.
8′ – Prvi kot na tekmi za Pomurke. Meetau brez težav lovi žogo.
8′ – GOL! Po kotu nogometašič Pomurja so Estonke izvedle hiter protinapad. V hiter tek je krenila Morkovina, ki je na šestnajstih metrih preigrala še vratarko Gardijanovo in žogo nato potisnila v prazen gol.
11′ – Priložnost za Pomurje! Z dveh metrov je Conjarjeva z glavo merila naravnost v estonsko vratarko. Ostaja pri vodstvu Estonk z 1:0.
13′ – Pritisk Pomurk se nadaljuje. Iščejo žogi pot v gol, vendar zaenkrat pravih rešitev še ni.
18′ – Precej raztrgana igra obeh ekip. Zaenkrat nobenih večjih priložnosti na tekmi.
21′ – Bradićeva je poskusila s strelom na gol, vendar Meetau ni imela večjih težav.
23′ – Lepa podaja Tibautove z leve strani v kazenski prostor. Conjarjeva se je sama znašla pred golom, vendar je z glavo streljala mimo estonskih vrat.
25′ – Dva hitra napada igralk Pärna, oba strela Morkovkine ubranila Gardijanova.
30′ – Ponovno nekaj raztrgane igre na obeh straneh.
37′ – Velika priložnost za Bradičevo, ki je z roba kazenskega prostora merila mimo leve vratnice.
39′ – Neposreden strel Morkovine iz kota na gol. Gardijanova z nekaj težavami rešuje Pomurke pred drugim zadetkom.
45′ – Še dve minuti sodnikovega dodatka v Lendavi.
45′ – Konec prvega polčasa v Lendavi, kjer zasluženo vodijo nogometašice Pärna.

46′ – Začetek drugega polčasa v Lendavi.
50′ – Velika priložnost za Pomurje, vendar je Čončeva zadela Conjarjevo ter tako rešila Estonke pred izenačenjem.
55′ – Pritisk domačink se stopnjuje.
61′ – Fliper v kazenskem prostoru Pärna, ki so ga obrambne igralce uspešno razčistile.
63′ – Nasprotnice Pomurja so po začetnem naletu igro umirile ter sedaj vršijo pritisk na nasprotni polovici. Morkovkina je uspešno preigrala dve domači obrambni igralki , vendar je strel bil premalo natančen. Cilj je zgrešila zgolj za nekaj centimetrov.
67′ – Morkovkina ponovno strelja z roba kazenskega prostora, Gardijanova lovi visoko žogo.
71′ – Pomurke ponovno vršijo pritisk na gostje. Igralke Pärna se branijo in čakajo na protinapade.
71′ – Morkovkina ponovno strelja močno in natančno, Gardijanova izbija žogo v kot.
73′ – Napadalka Pärna Morkovkina povzroča velike težave pomurski obrambni vrsti. Trenutno se slednje še uspešno branijo!
77′ – Ponovno Morkovkina z nekaj lepimi preigravanji v pomurskem kazenskem prostoru.
77 – Protinapad Kolblove, ki ji je ob zaključku akcije zmanjkalo energije za zadetek. Meetua z odlično obrambo.
79′ – Prekršek na robu kazenskega prostora Estonk. Poskusila bo Podovačeva.
80′ – Strel Podovačeve po sredini gola. Meetua brez težav rešuje izenačujoči zadetek.
81′ – Bradićeva v kazenskem prostoru malce s strani meri mimo estonskih vrat.
84′ – GOL! Izenačenje v Lendavi! Napadalna igra se je obrestovala, ko so Pomurke izvedle odlično akcijo. Uspešno jo je zaključila Podovačeva z močnim in natančnim strelom v daljši vratarjev kot.
87′ – GOL! Vodstvo Teleing Pomurja z zadetkom Tjaše Tibaut. Naše državne prvakinje so začutile priložnost in izvedle daljši napad, ki ga je pričela prav Tibautova. Po nekaj odbojih v kazenskem prostoru je slednja ponovno prišla do žoge in zadela za vodstvo.
90′ – Še tri minute sodniškega dodatka v Lendavi.
90′ – Konec tekme v Lendavi! Kakšna predstava igralk Pomurja, ki so v zadnjih desetih minutah prišle do nove, druge zmage v kvalifikacijah za Ligo prvakinj.

Naloži več novic od Boštjan Orban

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…