Po reprezentančnem odmoru se je s tekmami 11. kroga nadaljevalo državno prvenstvo za nogometašice. Na vseh štirih dvobojih do večjih rezultatskih presenečenj ni prišlo, sta pa se vodilni ekipi lige morali krepko potruditi za nove tri točke.

Na prvem medsebojnem dvoboju v letošnji sezoni je Olimpija na domačem terenu proti mariborskemu Taboru zlahka prišla do vseh treh točk in slavila z rezultatom 7:0. Tokrat so zeleno-bele pri Mariborčankah gostovale in kljub statusu velikih favoritinj prišle do zmage šele v samem zaključku dvoboja. Štajerke so že v prejšnjem krogu dodobra v Bratoncih namučile Pomurke, tokrat pa so na domačem terenu bile še bližje presenečenju. Na dvoboju so sicer povedle Ljubljančanke, ko je Manca Suhoveršnik v 17. minuti dosegla že svoj 17. zadetek v sezoni, a so domačinke tik pred odmorom prišle do najstrožje kazni, ki jo je izkoristila Karmen Ulbin. Rezultat se v drugem polčasu dolgo časa ni spreminjal in kazalo je na veliko presenečenje, vendar pa je trenutek odrešitve za Olimpijo prišel v 82. minuti. Za veselje Ljubljančank je s svojim prvim golom v zeleno-belem dresu poskrbela Lara Klopčič.

Nekaj težav je pri osvojitvi novih treh točk imelo tudi Pomurje, ki je gostovalo v Ljubljani pri ekipi Krima. Državne prvakinje so že v prvem polčasu po zaslugi Špele Kolbl in Luane Zajmi na odmor odšle s prednostjo dveh golov prednosti, a so se stvari sredi drugega polčasa v pičlih petih minutah obrnile na glavo. Domačinke so v 64. minuti preko Mirjam Kastelec prišle do znižanja vodstva, v 69. minuti pa je Lucija Grad izid poravnala na 2:2. Vendar pa rezultatska negotovost ni trajala dolgo, saj je pičle štiri minute kasneje Špela Kolbl svojo ekipo ponovno povedla v vodstvo, deset minut pred koncem rednega dela pa najboljša strelka Pomurk zabila še tretjič na dvoboju in s svojim 16. golom v sezoni odločila zmagovalca. V samem zaključku se je med strelke vpisala še Sara Makovec in postavila piko na i za končnih 2:5.

Nogometašice Ajdovščine so v prejšnjem krogu proti Koprčankam iztržile svojo prvo točko v letošnji sezoni, tokrat pa so bile brez možnosti proti razigrani ekipi Radomelj. Radomljanke so večino dela opravile že v prvem polčasu, ko so po dveh zadetkih Zale Kuštrin ter zadetkoma Ajde Kličić in Tjaše Kavšak na odmor odšle z visokih 4:0. Na začetku drugega polčasa je Kuštrinova zabila že svoj tretji zadetek na srečanju, po enkrat pa sta se do konca dvoboja med strelke vpisali še Sara Gruden in Albina Butković. Radomljanke imajo prvič po 6. krogu ponovno pozitivno bilanco v zadetkih in z 19 osvojenimi točkami zasedajo tretje mesto na lestvici.

V Velesovem so nogometašice Cerkelj gostile Koper Obalo in po 90. minutah igre Primorkam morale priznati premoč. Najboljša strelka Koprčank Tina Paliska sje voje moštvo hitro povedla v vodstvo in za prvi zadetek na srečanju potrebovala vsega šest minut. Le dobrih 15 minut kasneje pa je prednost podvojila in poskrbela za udobno vodstvo svoje ekipe na polčasu. V 69. minuti so Primorke zaradi rdečega kartona Luise Usenich ostale z igralko manj, rezultat iz prvega dela pa je ostal nespremenjen vse do zaključka dvoboja, ko je v 5. minuti sodnikovega dodatka Lucija Kos izkoristila najstrožjo kazen in zabila časten zadetek za svoje moštvo.

Naloži več novic iz Ženski nogomet

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…