Koprčani so po včerajšnjem dvoboju z Lokomotivo, ki ga je nekoliko premešana zasedba v zaključnih minutah srečanja izgubila z 2:0, danes na domači Bonifiki pričakali beograjski Partizan, ki je pred dnevi pripotoval v Slovenijo in danes odigral tudi prvo pripravljalno tekmo.

Varovanci trenerja Marka Nikolića, nekdanjega trenerja Olimpije, so obračun v svojo korist odločili že v prvem polčasu, ko so za hrbtom koprskega vratarja Antolovića končale kar štiri žoge. Že v peti minuti tekme je bil natančen Đuričković, ki je z zvitim strelom domačega vratarja dobil na levi nogi. Kmalu zatem pa se je pričel šov Đurđevića, saj je med 12. in 40. minuto dosegel kar tri zadetke. Prvi prvem je sicer močno dišalo po prepovedanem položaju, a je slovenska sodniška trojka z Jermanom na čelu zadetek priznala.

V nadaljevanju, ko sta tako Nikolić kot Pamić na igrišče poslala novi enajsterici, je bila slika nekoliko bolj enakovredno, ostalo pa je pri izidu prvega polčasa. Koprčani, pri katerih ni zaigral Toni Datković, ki se je šele pred kratkim pridružil treningom, bodo s pripravami nadaljevali v hrvaškem Medulinu.

KOPER – PARTIZAN 0:4 (0:4)
Đuričković (5′), Đurđević (12′, 36′, 40′)

Koper: Antolović, Požrl, Posavac, Ikić, Lucić, Teijo, Krivičič, Blatančić, Vekić, Topuzović, Sever. Drugi polčas: Nenezić, Andrejašić, Gregov, Paljk, Sikošek, Dedić, Biljan, Kokorović, Ibričić, Lukanović, Pranjić, Jurina. Trener: Igor Pamić.
Partizan: Kljajić, Vulićević, Miletić, Ostojić, Ćirković, Jevtović, Kosović, Đuričković, Đurđević, Janković, Stevanović. Drugi polčas: Jovičić, Radin, Bogosavac, Milenković, Bošnjak, Marjanović, Everton, Leonardo (Đilas), Jovanović, Tavamba, Damnjanović. Trener: Marko Nikolić.