Varovanci Darka Milaniča so danes v turškem Beleku odigrali še zadnjo pripravljalno srečanje. Tokratni nasprotnik je bil kazahstanski Kairat.

Mariborčani so dobro pričeli srečanje, ter že v 6. minuti prvič ogrozili vrata Kazahstancev, ko je poskušal Mešanović a je žoga zletela mimo vrat. Kaj hitro, že v naslednji minuti so odgovorili tudi Kazahstanci a je ostalo pri 0:0. Obe ekipi sta si do konca polčasa ustvarili še nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene.

V 63. minuti so bili ponovno blizu prednosti vijoličasti, a je prekršek nad Tavaresom po lepi akciji ostal nekaznovan z enajstmetrovko. Dobrih petnajst minut pred iztekom rednega dela se je lepa priložnost ponudila Felipeju Snatosu a je vratar Kairatija ostal nepremagan. Le štiri minute zatem je sledila kazen, ko je Sarsenov premagal Pirića. Do konca tekma vijoličasti niso uspeli rezultata izenačiti.

NK Maribor : Kairat 0:1 (0:0)

NK Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Šuler, Klinar, Dervišević, Cretu (81′ Matko), Hotić, Kramarič (70′ Pihler), Tavares (70′ Felipe Santos), Mešanović. Klop: Handanović, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Pihler, Vrhovec, Felipe Santos, Maher, Vršič, Žugelj, Matko.