V tekmi 18. kroga sta se udarila Šmarje pri Jelšah in Čarda iz Martjancev, pred krogom prvo in četrtouvrščeni ekipi lige. Šmarjani pa so goste iz Prekmurja visoko premagali in slavili z izidom 4:0, dvakrat je v polno meril v jesenskem delu član Aluminija Žiga Vraničar, zadela pa sta še Damjan Mauher in Alen Neskić. Šmartno pa je v dveh tekmah Čardi zabilo kar deset zadetkov. Do visoke zmage so prišli tudi Dravograjčani, ki so Zreče premagali z izidom 5:1 in se tako maščevali za poraz v jesenskem delu prvenstva. Dvakrat sta v polno merila Aljoša Gluhović in Anže Pešl, enkrat pa je zadel še povratnik Rok Pavličić, za goste je častni zadetek prispeval Sebastijan Trunkl.

Odranci tudi na gostovanju v Veržeju niso uspeli priti do prve spomladanske zmage, potem, ko so v začetku drugega polčasa povedli preko Dejana Sreša, so Prleki hitro izenačili preko Tomaža Hodnika, Marko Karnet pa je v razmiku minute zabil dva zadetka in Veržeju zagotovil tri točke, s katerimi so se s tekmo več na prvem mestu izenačili s Šmarjem. Odranci so po porazu padli na sedmo mesto, saj so pred njih skočili nogometaši Slovenske Bistrice, ki so z zadetkom Gregorja Iršiča, osvojili tri točke na tekmi z Ljutomerom. V derbiju dna lestvice so se zmage veselili nogometaši Malečnika, ki so do zmage nad Kovinarjem prišli v zadnjih petnajstih minutah, ko sta zadela Tihomir Tišma in Roki Škofič.

V toplem in sončnem nedeljskem popoldnevu so lahko gledalci uživali v dveh prekmurskih derbijih. Rakičan je po zaostanku 3:0, v zadnjih dvajsetih minutah zabil tri zadetke, v 71. minuti je zadel Marko Lapoši, minuto kasneje je znižal Aleš Kalamar, v 78. minuti pa je izenačil Sebastjan Rajnar, za ekipo iz severa Goričkega so zadeli Denis Sukič ter Rajko in Blaž Kous. Beltinčani pa so na domačem igrišču prišli do nove zmage, nogometaši Grada so morali priznati premoč po izidu 3:1. Dvakrat je v polno meril pred leti že najboljši strelec 3. SNL vzhod Jernej Tkalec, že v 2. minuti pa je v polno meril Mihael Berden, za črno-bele je iz enajstmetrovke zadel Blaž Krauthaker.

ŠMARJE PRI JELŠAH 4:0 ČARDA
Vraničar (21, 38), Mauher (31), Neskić (32)

FARMTECH VERŽEJ 3:1 ODRANCI