Slovenska mladinska reprezentanca je z odliko opravila tudi z drugo tekmo elitnega kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo, saj je s 3:1 premagala še Švede. V polno je najprej zadel Elšnik, nato pa še dvakrat Kramarič, ob koncu obračuna, ko so Slovenci igrali z igralcem manj, pa je častni zadetek za Švede dosegel Ibrahim Dresević.

ŠVEDSKA U19 1:3 SLOVENIJA U19
Dresevic (82′); Elšnik (36′), Kramarič (38′, 46′)
Rdeči karton: Ogrinec (74′)

Švedska: Olsson, Dresevic, Terzic (46′ Leksell), Suljic, Tekie, Larsson, Nilsson, Nikolic, Gravius (83′ Sakirovski), Maric (46′ Sivodedov), Jeahze. Selektor: Tomas Turesson.
Slovenija:
Vodišek, Klemenčič, Ivkić, Šoštarič Karić, Flis, Rokavec, Ogrinec, Žužek (59′ Tijanić), Elšnik (78′ Šušnjara), Kramarič (57′ Dedić), Novak. Selektor: Igor Benedejčič.

Švedska reprezentanca je na prvi tekmi proti domačinom vknjižila visok poraz s 4:0, zato se je Tomas Turesson odločil za kar pet sprememb v začetni enajsterici. Po zmagi nad Rusijo je imel manj skrbi Igor Benedejčič, ki je bil zaradi drugega rumenega kartona primoran zamenjati Andraža Mrkonjo, ki ga je nadomestil igralec ljubljanske Olimpije Jakob Novak.  Z zmago bi Slovenci ostali v igri za prvo mesto na turnirju in s tem uvrstitev na evropsko prvenstvo, zato so tekmo začeli napadalno in že v uvodnih minutah ogrozili švedski gol. Najprej je poizkusil Novak, prvi pa je v okvir vrat Olssona sprožil junak zadnje tekme, Timi Max Elšnik. Švedi so proti Portugalcem resda izgubili, a si tudi takrat pripravili kopico priložnosti, tako je v 20. minuti lepo priložnost zapravil Jordan Larsson, ki je meril mimo vrat Roka Vodiška. Sledili so trenutki izenačene igre in zapravljene priložnosti Žana Žužka, ki je napovedal novo odlično popoldne na Portugalskem. Pisala se je 36. minuta, ko je svoj drugi zadetek na turnirju zabil Timi Max Elšnik, ki je izkoristil podajo Klemenčiča, odličen zaključek prvega polčasa pa je z zadetkom dve minuti kasneje dopolnil Martin Kramarič, tokrat po podaji Novaka.

Drugi polčas se je za varovance Igorja Benedejčiča začel sanjsko. Mreža Skandinavcev se je namreč zatresla že v prvi minuti nadaljevanja, ko je bil znova uspešen Kramarič, ki kot posojen nogometaš Maribora igra za Krško. Trije zadetki prednosti so mladim Slovencem zagotavljali lepo prednost, zato je Benedejčič v igro prvič na Portugalskem poslal Dedića. Nato pa se je načrt Benedejčiča predvsem za tekmo s Portugalci povsem podrl. Najprej je rumeni karton prejel Klemenčič, nato še Ivkić, kar pomeni, da se bodo mladi Slovenci na zadnji tekmi pomerili brez dveh pomembnih členov obrambe. Da težave Igorja Benedejčiča ne bi bile že dovolj velike, je sledila nova kazen makedonskega delivca pravice Dejana Jakimovskega. Drugi rumeni karton je prejel Sandi Ogrinec, ki je tako zaključil z letošnjim elitnim delom kvalifikacij. V zaključku tekme so Švedi z igralcem več pritisnili in preko Dresevića tudi zadeli, kar je dalo Švedom še dodatnih moči in Slovenci se lahko zahvalijo Vodišku ter nezbranosti Švedov, da se rezultat do konca tekme ni več spremenil.

Slovenija bo v torek napadala uvrstitev na evropsko prvenstvo, a jo čaka težka naloga. Najverjetneje bo treba premagati Portugalce, ki jih danes čaka tekma z Rusi, v primero današnje zmage Rusije ali pa remija, pa bi Slovencem v zadnji tekmi za evropsko prvenstvo zadostovala že točka. Slovenija je z novo zmago dodala nov delček mozaika v odlično sezono generacij 97 in 98, ki jo v torek čaka odločilna tekma s Portugalci. Že tako težko nalogo so četi Igorja Benedejčiča otežile še kazni, zaradi katerih Primorec ne bo mogel računati na Dominika Ivkića, Sandija Ogrinca in Marka Klemenčiča.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…