Nogometaši Gorice so v Veržeju prišli do težke zmage in napredovanja v četrtfinale Pokala Slovenije. Domače moštvo, ki v 2. SNL po uvodni tretjini prvenstva zaseda peto mesto, se je dobro upiralo favoriziranim gostom, ki si v celotnem obračunu nisi pripravili veliko priložnosti. Kljub temu je Gorica po zaslugi Amela Džuzdanovića, ki je v 26. minuti po podaji Ezekiela Hentyja zatresel mrežo domačega vratarja Mateja Andrejča, na odmor odšla s prednostjo. Veržejci so v zaključku tekme pritisnili proti vratom gostov, kar so Goričani kaznovali s hitrim protinapadom in zadetkom Luke Majcna, ki je potrdil preboj v nadaljevanje pokalnega tekmovanja.

Domači so se favoriziranim gostom dobro upirali vse do 26. minute, Goričani pa si v uvodni polovici prvega polčasa niso uspeli omembe vredne priložnosti, čeprav je žoga večina krožila prav v nogah primorskega prvoligaša. V 26. minuti pa so Goričani posest le pretvorili v zadetek, Henty je z leve strani igrišča podal na rob kazenskega prostora, s 15 metrov pa je Džuzdanović sprožil v levi spodnji kot in zadel za vodstvo z 0:1. Nadaljevanja polčasa ni prineslo veliko nogometnih užitkov, na vsaki strani pa smo videli po en poizkus. Za goste je preko gola sprožil Henty, medtem ko je obetaven protinapad Veržeja zapravil Domjan, ki je na desni strani kazenskega prostora slabo zadel žogo in grdo zgrešil okvir vrat. Goričani so v drugem polčasu zapretili že po nekaj minutah, ko je prosti strel z dobrih 20 metrov izvedel Džuzdanović, a mu je še drugo veselje na današnji tekmi preprečila leva vratnica. Domači so hitro odgovorili, a je bil strel Trstenjaka premalo natančen. V 70. minuti nova priložnost gostov, z leve strani kazenskega prostora je streljal Innocenti, a je bil vratar Andrejč dobro postavljen. Moštvo domačega stratega Zlatka Gaborja je v zaključku pritisnilo proti vratom Primorcev, kar so Goričani izkoristili in v 88. minuti potrdili napredovanje. Po podaji Innocentija je z leve strani kazenskega prostora s strelom pod prečnik zadel rezervist Majcen.

Ponovni debi Mirana Srebrniča na klopi Gorice je bil torej uspešen, čeprav njegovi varovanci v tekmi proti dobro postavljeni četi Veržeja, niso ravno blesteli. V četrtfinalu pokala se bodo Goričani v primorskem obračunu udarili s Koprčani, s katerimi imajo letos že nekaj neporavnanih računov, saj so s kanarčki izgubili obe ligaški tekmi.