V daljni Japonski je ligaško tekmovanje trenutno sredi enomesečnega premora, a to ne pomeni, da nogometaši počivajo. Ritem je pravzaprav še bolj naporen, saj klubi tedensko odigrajo dve tekmi ligaškega pokala.

Naporen ritem Milivoja Novakovića v tem trenutko verjetno ne moti kaj preveč, še posebej, če sklepamo po strelski formi. O zadetku v ligaškem pokalu smo poročali že med tednom, med strelce pa se je vpisal tudi danes, ko je Shimizu S-Pulse odigral četrto tekmo skupinskega dela tekmovanja. Shimizu je sicer pred domačimi gledalci izgubil z Vissel Kobejem, ki je do zmage z izidom 1:2 prišel v zaključku srečanja, ko je v 86. minuti zadel Iwanami. Milivoje Novaković, ki je v igro vstopil pred začetkom drugega polčasa, je v 62. minuti izkoristil enajstmetrovko in izenačil na 1:1.

Omiya Ardija, klub Zlatana Ljubijankića, ki zaradi poškodbe ni igral, moštvo pa se iz gostovanja pri Ventforet Kofuju vrača s porazom 3:0. Srečanje 15. kroga druge japonske lige pa so odigrali tudi nogometaši Avispe Fukuoke, varovanci trenerja Marijana Pušnika so izgubili še šestič v sezoni in z 19 točkami zasedajo 15. mesto na lestvici.