Pristaši Red Bull Salzburga se po državnem naslovu veselijo še pokalne lovorike. Moštvo iz solnograškega je danes v Celovcu z izidom 4:2 premagala drugoligaša St. Pölten in se veselilo dvojne krone.

Salzburg je po letu 2012 še drugič v zgodovini kluba osvojil državni in pokalni naslov, obenem pa je moštvo drugič osvojilo naziv pokalnega prvaka Avstrije, štirikrat so nogometaši namreč že morali priznati premoč. Drugoligaš St. Pölten, ki je v polfinalu izločil Milaničev Sturm, se je tudi tokrat dobro upiral favorizirani četi, saj so nogometaši trenerja Rogerja Schmidta, ki je danes na trenerskem stolčku ‘bikov’ sedel 99-tič, a tudi zadnjič, saj poleti odhaja v Bayer Leverkusen, povedli šele v 35. minuti, ko je zadel Florian Klein. Drugoligaški malček se ni predal, saj je Španec Jano izenačil po vsega petih minutah nadaljevanja.  Kljub temu pa je Salzburg na odmor odšel s prednostjo, za vodstvo je s strelom po tleh poskrbel Kevin Kampl. Zmago je v drugem polčasu v 63. in 67. minuti potrdil Jonathan Soriano, St. Pöltnu pa ni pomagal niti zadetek Garyja Noela, ki je dvajset minut pred koncem znižal na 4:2 in postavil končni izid srečanja.

Salzburg, ki je v Bundesligi drugouvrščeni dunajski Rapid pustil osemnajst točk za sabo, bi lahko poleti doživel precej sprememb. Odhaja že omenjeni trener Schmidt, ki ga bo na klopi nasledil Adi Hütter, dozdajšnji trener Grödiga, odhajata pa tudi Dušan Svento in Florian Klein, prvi v Köln, drugi pa v Stuttgart, kaj lahko pa se zgodi, da jima bo v Nemčijo sledil tudi Kampl.