[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=399]

V 14. krogu prve slovenske nogometne lige, po reprezentančnem premoru, so se državni prvaki odpravili v goste k novomeški Krki. Varovanci Aleksandra Bracovića igrajo v zelo solidni formi, a Mariborski oreh je bil danes pretrd. V vijoličastem dresu je blestel Martin Milec, ki je zadel dvakrat in prav tolikokrat asistiral. Do 40. minuti so se Novomeščani dobro upirali, ko je prvič zadel Milec. Poleg njega so se med strelce vpisali še Tavares, Mendy in Mezga. Domači bi ob koncu lahko zadeli, a je Ihbeisheh slabo podal proti Kastrevcu.

Prvi so poizkusili domači nogometaši, ko je po prekršku Arghusa nad Košnikom, zaradi katerega je dobil rumeni karton, a je žoga po prostemu strelu kapetana Saše Raniča žoga zletela čez gol.  Gostje so prvič zapretili v 10. minuti, ko sta lepo kombinirala Mezga in Tavares, toda strel mariborskega kapetana ni bil dober. Mariborčani so občutno prevzemali pobudo na igrišču in bili blizu vodilnega zadetka v 14. minuti, takrat je najprej strel Cvijanoviča zletel za las čez gol, kasnejši poizkus Mendyja po napaki Ivankoviča pa je švignil za las mimo vratnice. V nadaljevanju prvega polčasa so poizkusili še Tavares, Mezga in Cvijanovič pri gostih, domači pa niso uspeli sestaviti niti ene konkretne akcije. Novomeški oreh so varovanci Anteja Šimundže uspeli zlomiti 5 minut pred koncem prvega dela. Lepo akcijo je s strelom iz šestnajstih metrov zaključil reprezentanc Milec, žoga je na poti do gola zadela branilca Medveda in tako presenetila vratarja Obradoviča, ki je bil brez moči. Kot da ta zadetek ne bi bil dovolj velik šok, so domači nogometaši na odmor odšli s še bolj sklonjenimi glavami. Še enkrat je zadel Milec in še enkrat s pomočjo domačih nogometašev! Dežmar je storil prekršek nad Milcem na kakšnih 25-metrih od vrat, bočni branilec Maribora se je odločil za močan strel, zadel nekoga v živem zidu Krke in še enkrat presenetil Obradoviča in s tem postavil izid polčasa 0-2.

Drugi polčas se je začel nekoliko bolj mirno, domači trener je v nadaljevanju opravil nekaj menjav, toda Maribor je bil tudi v drugem polčasu popoln gospodar na igrišču. V 58. minuti je še enkrat udaril Martin Milec, tokrat se je izkazal z asistenco. Strelec prvih dveh golov je odlično podal v sredino kazenskega prostora Obradoviča, tam pa je bil najbolj zbran kapetan Tavares in žogo poslal v mrežo za veliko prednost Maribora. Odlični Brazilec je vnovič poizkusil minuto kasneje, sicer iz težjega položaja in temu primeren je bil tudi zaključek. Mariborčani so nato žogo spustili na tla in povsem umirili tempo igre, vmes je na igrišče vstopil tudi Matic Črnic, ki je zamenjal mladega Srba Moravca. V 72. minuti se je na vrh strelcev v PrviLigi povzpel francoski golgeter Jean-Philippe Mendy. Verjeli ali ne, tudi tokrat je levji delež pri zadetku opravil fenomenalni Milec, ki je zares natančno podal proti Mendyju, le ta se je sam znašel pred Obradovičem, žogo mojstrsko zaustavil in zanesljivo zaključil. 3 minute kasneje je imela Krka najlepšo priložnost za častni zadetek. Prodrl je Jaka Ihbeisheh in podal ostro podajo v kazenski prostor, kjer je bil povsem sam mladi Žiga Kastrevec, a mu žogo poslal za hrbet, v nasprotnem primeru bi domači napadalec žogo le potisnil v prazno mrežo. Mariborčani so spet stopili na žogo in varčevali z močmi. Igro je zapustil Tavares, zamenjal ga je novinec Ceppelini in prav Urugvajec je bil vpleten v naslednjo nevarno mariborsko akcijo. Skupaj s še enim rezervistom Črnicem sta dobro kombinirala in pripravila strel Fajiču, ki je premagal Obradoviča, a zadel le prečko. Ampak vseeno so gostje dosegli še peti zadetek na tekmi. To se je zgodilo v sodnikovem dodatku, ko je Črnic podal proti Mezgi, hrvaški nogometaš pa je z izredno prefinjenim lob udarcem položil Obradoviča in postavil končni rezultat 0-5.