Nogometaši Kopra so na domačem stadionu prišli do nove zmage, ki je predvsem pisana na kožo novim državnim prvakom iz Maribora. Domžale so imele namreč še teoretične možnosti za naslov prvaka, a poraz v Kopru je Mariboru zagotovil veselje še pred današnjim dvobojem v Ljudskem vrtu.

Že od samega začetka je kazalo, da bodo domačini nevaren nasprotnik. V četrti minuti se je strel Kokorovića odbil od živega zidu in poletel mimo leve vratnice. Že v naslednjem domačem napadu je Belima izvedel hiter protinapad, domžalski vratar Milič je žogo preusmeril preko gostujočih vrat. Sledila je podaja Kokorovića iz kota, žogo so sicer Domžalčani izbili, a le na noge Hadžiča. Slednji je s približno dvanajstih metrov meril v desni spodnji kot Domžal ter domačine popeljal v vodstvo. Tudi Domžale so v nadaljevanju imele prvo resno priložnost, ki pa jo je razrešil domači vratar Antonović. V 14. minuti pa novo veselje na koprski Bonifiki, ko je podajo Paljka z desne strani izkoristil Belima. Koprska sedmica je odlično sprejela žogo in še drugič na tekmi ugnala Miliča. Domžalčani so nato vendarle ujeli ritem in tri minute kasneje bi lahko vodstvo Kopra znižali, a je Vetrihu po strelu z glavo veselje preprečila prečka. Vrstile so se gostujoče priložnosti, na pravem mestu pa se je venomer znašel Antolović ter reševal koprsko ekipo. Ob koncu prvega dela so domačini še poskusili, močan strel Pučka je končal v rokah Miliča.

Drugi polčas tekme v Kopru se je pričel podobno, kot se je končal prvi. Priložnosti obeh ekip so si sledile na vsakih nekaj minut, vendar do spremembe rezultata ni prišlo. Že v samem začetku so dve lepi priložnosti imeli Domžalčani, izkazal se je domači vratar Antolović. V 56. minuti so gostje imeli še eno priložnost, po strelu Široka je Antolović žogo odbil nazaj v polje. Sledil je še strel Batrovića, na poti koprski mreži je žoga v roko zadela Gregova, vendar je sodnik Glažar ocenil, da je koprski branilec posredoval pravilno in ni pokazal na belo točko. Sledila je igra na sredini igrišča, sedem minut pred koncem pa so domačini postavili končnih 3:0. Akcijo je pričel Ibričić, ki je podal do Pučka, ta je pod desni strani žogo pripeljal do domžalskega kazenskega prostora. Sledila je podaja do Belime, ki je še tretjič na tekmi žogo poslal za hrbet vratarja Milića. Ob zaključku so imeli gostje še eno lepo priložnost, a Antolović strel Volariča preusmeril preko svojih vrat.