Velenjčani so na krilih razpoloženega Johna Maryja, ki je za hat-trick potreboval vsega štiri minute, povozili Radomlje. Knapi so po treh zaporednih porazih vknjižili nove točke, s katerimi so skočili pred Krčane. Ob Kameruncu sta domačo mrežo zatresla še Stjepan Babić in Dominik Glavina, ki je s 15. zadetkom sezone zdaj sam na vrhu ligaške lestvice strelcev. Poraz Radomljanov je omilil Rok Jazbec.

Točno 115 gledalcev se je tokrat zbralo na glavni tribuni domžalskega stadiona, kjer domače tekme v prvi ligi igrajo Radomlje. Rumeni so se v zadnji tekmi kroga srečali z velenjskim Rudarjem, šlo je torej za obračun ekip, ki sta zadnji čas v precej klavrni formi. Knapi so izgubili zadnja tri srečanja, mlinarji pa spomladi sploh še niso osvojili točke in so po mnenju večine spodaj že odpisani. Ne glede na vse sta bila oba tekmeca odločena, da danes končno prideta do točk. Temu primerno sta se obe ekipi že na uvodu postavili razmeroma ofenzivno. Velenjčani so bili več pri žogi, poskušali so predvsem po krilih, še posebej aktiven je bil Trifković, a do zaključka sprva niso prišli. Mary se je nato po četrt ure znašel povsem sam pred nasprotnim vratarjem, a meril visoko prek vrat. Toda že v naslednjih minutah se je več od odkupil navijačem Rudarja. Najprej je po prostem strelu Trifkovića preskočil vse branilce in z glavo mojstrsko poslal žogo prek vratarja v nasprotni kot.

Že v naslednji akciji pa je iz igre vrgel danes nerazpoloženo obrambo domačih in z močnim strelom po tleh Ivačiča matiral še drugič. Veselje na klopi gostov se še ni dobro poleglo, ko je semafor kazal že 0:3. Po kotu, odbiti žogi in zmedi domačih se je na pravem mestu znašel kdo drug kot Mary, definitivno najboljši igralec na igrišču. Domači v dvajsetih minutah niso prikazali praktično nič in zdelo se je, da je tekma odločena. V nadaljevanju polčasa je bila igra rezultatu primerno nezanimiva. Gostje so se zadovoljili z vodstvom, domači pa enostavno niso imeli kvalitete, da bi izid vsaj znižali. Kljub nekaj poskusom Radan pravega dela ni imel. V protinapadu bi lahko glavina zabil še četrti gol za Rudar, a je nekoliko preveč sebično streljal, namesto da bi podal Maryju. Je pa to nato v podaljšku uspelo Babiću. Po prekršku na robu kazenskega prostora si je namestil žogo in neubranljivo zadel v zgornji kot domačih vrat. Ivačič je žogo le pospremil s pogledom.

Ob polčasu so se gledalci, vsaj tisti ki so ostali, poigravali tudi z mislijo na rekord. Rudar namreč v zgodovini SNL še nikoli ni zmagal več kot 0:6, bilo je pred šestimi leti v Ajdovščini, danes pa se je zdel tekmec po prvem delu kar primeren za kaj podobnega. Toda zgodila se je drugače, Radomljani so v drugi polčas krenili, kot da bi jih v slačilnici zamenjali, že po 10 minutah pa so dosegli tudi prvi gol. Kot je izvajal Jakovljević, uspešen pa je bil Jazbec in izid je bil 1:4. To je prebudilo goste in že v naslednjem (proti)napadu bi lahko zadel rezervist Vručina (igralec tekme Mary je dobil zaslužen počitek), a mu je Ivačič ne najboljši strel ubranil. Na drugi strani sta bila nevarna Gajić in Balić, a sta njuna strela letela mimo vrat.

Knapi so se ob visokem vodstvu očitno preveč sprostili in so bili le bleda senca moštva iz prvega polčasa. Radomljani bi si za požrtvovalnost morda zaslužili še kak zadetek, lahko pa bi tudi še kakega prejeli. Vručina je po lepi dolgi akciji s silovitim strelom zatresel vratnico. Sledil pa je še lepši poskus na drugi strani, Balić, danes eden bolj razpoloženih pri domačih, je z razdalje meril v levi zgornji kot, Radan pa se je iztegnil kolikor je dolg ter žogo ohranil v polju. Rumeni se kljub izgubljenem položaju niso predajali, a žoga ni hotela še drugič v mrežo. So pa zato za konec zadeli gostje, protinapad je s strelom po tleh zaključil Glavina in po nekaj zapravljenih priložnostih le dosegel želeni gol. Odjeknila je torej petarda, sodnik Bukovec pa je odpiskal konec srečanja. Tako se je končalo z 1:5, videli smo dva popolnoma različna polčasa in zasluženo zmago Rudarja.

Naloži več novic od T. D. L.

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…