Osem tekem, osem zmag. Takšen je izkupiček Zarice po odigranih osmih krogih 3. SNL – center. Pred tem krogom so imeli pet točk prednosti pred Ivančno Gorico in Ilirijo, ki pa sta včeraj izgubila v Trbovljah oziroma Komendi, tako da je zdaj prvi zasledovalcev Kranjčanov ekipa Zagorja, ki ima 18 točk, šest manj kot najboljša ekipa lige. Včeraj smo videli štiri domače zmage in remija na obračunoma med Radomljami in Kolpo ter Kočevjem in Savo Kranj. Danes je bila odigrana zadnja tekma tega kroga, Britof je gostil Zagorje in bil visoko poražen, saj so Zasavci zabili kar devet zadetkov.

Zarica še naprej igra toliko kolikor ji je dovolj za osvojitev točk. Tokrat jim je nasproti stala ekipa Šobec Lesce, ki pa pravih možnosti ni imela. Spet je blestel  Blaž Šujica, ki je zabil hat-trick. Vse tri gole je dosegel v drugem polčasu, potem ko je v osmi minuti domače v vodstvo popeljal Levstek. Šujica je v prvih treh minutah drugega polčasa dosegel dva zadetka in hitro odločil zmagovalca, svoj tretji zadetek pa je dosegel pet minut pred koncem. Gostom je uspelo priti le do častnega zadetka, minuto pred koncem je zadel Remškar in poskrbel, da je moral Žan Pelko šele tretjič v letošnji sezoni pobrati žogo iz svoje mreže.

Do tega kroga najbližja zasledovalca vodilne ekipa, Ivančna Gorica in Ilirija, sta tokrat doživela poraz. Ivančani so se odpravili v Trbovlje, kjer jih je čakala ekipa, ki je sredi tedna na gostovanje v MNZ pokalu poslala zgolj 10 igralcev, od tega dva vratarja! No, očitno pri Rudarju veliko resneje jemljejo prvenstvene obračune, saj so v zelo trdi in izenačeni tekmi prav ob koncu strli odpor Ivančne Gorice. Prvi gol je padel deset minut pred koncem, ko je v polno meril Holešek, šest minut kasneje pa je zmagovalca odločil Mrvoljak. Gostje so sicer prišli do zadetka, a Korenov zadetek pozno v sodnikovem dodatku ni spremenil končnega slavja domače ekipe. Ilirija se je po veliki zmagi v Zagorju, odpravila v goste h Komendi, kjer pa domačini niso bilo najbolj gostoljubni. Po tem, ko se je prvi polčas končal brez zadetkov, smo v drugem videli tri, od tega dva v mreži Ilirije, ki je tako zabeležila šele drugi poraz v sezoni, Komenda pa je slavila tretjič. Še ena domača zmaga je pripadla nogometašem Bleda, ki se po slabem začetku vendarle pobirajo. Slavili so drugič zapored, tokrat so na kolena spravili Jezero Medvode, edini zadetek na tekmi pa je bil delo Ermina Čamdžića, ki je zadel v 52. minuti. Gostje so ob koncu tekme ostali še brez vratarja Bička, ki je dobil rdeči karton, zato je moral na vrata stopiti eden izmed igralcev. Ne zato, ker ne bi imeli na voljo menjave, ampak zato, ker na klopi niso imeli rezervnega vratarja.

Včeraj sta se dve tekmi končala z neodločenim rezultatom, tako v Kočevju kot v Radomljah je bilo 1:1. Kočevje, ki je do včeraj slavilo na vseh domačih tekmah, je pričakalo zadnjeuvrščeno Savo in nekoliko nepričakovano izgubilo dve točki. Domači so povedli v 67. minuti, ko je zadel Okić, nato pa tekme niso uspeli mirno pripeljati do konca, saj so gostje v sodnikovem dodatku prek Ilića prišli do zelo pomembne točke. V Radomljah je bila domača ekipa, tokrat tudi s Smrtnikom in Zorcem v postavi, v prvem polčasu boljši nasprotnik od Kolpe in v 44. minuti prek Salihija, ki je zadel iz prostega strela, prišla do vodilnega zadetka. V drugem polčasu so Belokranjci opravili nekaj zamenjav in stopili na plin, kar se jim je obrestovalo v 63. minuti, ko je bil po strelu Adlešića in obrambi Blaževića na pravem mestu Sašek in iz neposredne bližine, le dobri dve minuti po vstopu v igro, izid izenačil. Rezultat se, kljub nekaj lepim priložnostim, do konca tekma več ni spremenil, in ekipi sta si zasluženo razdelili točki.

Danes je bila odigrana še zadnja tekma tega osmega kroga, Britof je gostil Zagorje. Zasavci so z visoko zmago, v domači mreži je končalo kar devet žog, skočili na drugo mesto in tako najbolje izkoristili poraza Ilirije in Ivančne Gorice. Uvod tekme ni nakazoval, da bi lahko v mreži Britofa končalo kar devet žog. Gostje so namreč prvič zadeli v 18. minuti, ko je prvega od treh zadetkov dosegel Anže Krajnc. Do konca prvega polčasa so se med strelce vpisali še Branimir Djokić, Nebojša Karamarković in Ivica Perić. V drugem polčasu so Zagorjani zadeli še petkrat, imena strelcev pa so bila ista kot v prvem polčasu, že omenjeni Krajnc je k prvemu zadetku dodal še dva in se veselil hat-tricka, ki je uspel tudi Karamarkoviću, med oba golgeterja pa se je z drugim zadetkom na tekmi vrinil še Djokić.

ZARICA KRANJ 4:1 ŠOBEC LESCE
Levstek (8′), Šujica (46′, 48′, 85′); Remškar (89′)
RUDAR TRBOVLJE 2:1 IVANČNA GORICA
Holešek (90′), Mrvoljak (86′); Koren (92′)
KALCER RADOMLJE B 1:1 KOLPA
Salihi (44′); Sašek (63′)
BRITOF 0:9 ZAGORJE
Krajnc (18′, 53′, 73′), Djokić (26′, 70′), Karamarković (32′, 60′, 85′), Perić (42′)

Naloži več novic od Izidor Kordič

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…