Uvodni dvoboj 19. kroga 3. SNL sever je bil odigran že v petek, ko je vodilni Maribor B na pomožnem igrišču Ljudskega vrta gostil Fužinar. Mariborčani so že takoj v začetku pritisnili proti vratom gostov in po nekaj zapravljenih priložnostih je v 16. minuti za vodstvo zadel Žan Karničnik. Že v 28. minuti so domačini povišali svoje vodstvo, Sven Dodlek je odlično zaposlil Nika Lorbka, ki mu ni bilo težko zadeti z desetih metrov. V 36. minuti so Mariborčani še tretjič premagali gostujočega vratarja Tilna Marčiča, zadel je Sven Dodlek. Prav Dodlek je tik pred koncem prvega polčasa udaril še enkrat, po odličnem predložku ni imel težkega dela, z natančnim strelom je zadel za vodstvo s 4:0. Tudi nadaljevanje je pripadlo Mariborčanom, v 56. minuti je najstrožjo kazen izvedel Sven Dodlek in dosegel še tretji zadetek. Po bliskoviti akciji gostov v 60. minuti je zaostanek znižal Jani Grilc. V 80. minuti je po samostojen prodoru s 25 metrov zadel Matej Filipović in s tem postavil tudi končni izid srečanja. Mariborčani so zabeležili še štirinajsto zmago v letošnji sezoni in še naprej vodijo na lestvici, Korošci so doživeli osmi poraz.

V uvodnem sobotnem dvoboju sta se v koroškem derbiju udarila Dravograd in Radlje. Dobrih 300 gledalcev je prvi zadetek videlo v 13. minuti, ko je domačine v vodstvo popeljal Tevž Nabernik. Dravograjčani so nadaljevali v dobrem ritmu in v 32. minuti so vodstvo še povišali. Drugi zadetek v mreži gostujočega vratarja Dejana Fornecija je dosegel Žiga Rožej. V drugi polčas so odločneje krenili tudi gostje, kar se je obrestovalo v 67. minuti, ko je zaostanek znižal Igor Korošak. Vendar so se Dravograjčani na prejeti zadetek odzvali dobro, strnili svoje vrste in zabili še tretjič. V 78. minuti je za Dravograd zadel rezervist Nik Fasvald, ki je v igro vstopil le dve minuti pred tem. Dravograjčani so srečanje pripeljali mirno do konca in vknjižili še sedmo zmago, s katero so se utrdili na osmem mestu lestvice. Radeljčani bodo točke za obstanek iskali v drugih srečanjih. V Dobrovcah so gostovale tretjeuvrščene Šmarje pri Jelšah. Sto gledalcev je prvi zadetek videlo že v deseti minuti, a na srečo domačih ljubiteljev je okroglo usnje končalo v mreži gostujočega vratarja Filipa Lojena. Dobrovce je v vodstvo popeljal izkušeni Jernej Repina. Gostje so hitro odgovorili z izenačenjem, po desetih minutah je izenačujoči zadetek dosegel Muhamed Mirvić. Drugi polčas ni prinesel zadetkov, ostalo je pri delitvi točk, s katero so lahko zelo zadovoljni v domačem moštvu. Šmarje navkljub le točki še vedno zaseda tretje mesto.

Derbi spodnjega doma lestvice je bil odgiran v Lenartu. Srečanje so odlično začeli igralci Podvincev in v 12. minuti srečanja je Damir Zagoršek zadel za gostujoče vodstvo. Prejeti zadetek pa je bolje vplival na domačine, ti so v 25. minuti uspeli izenačiti, zadel je Gorazd Šunko. V drugi polčas so odločneje vstopili domačini, kar se je obrestovalo v 55. minuti, ko je za vodstvo Lenartčanov zadel domači kapetan Miha Čuček. Do konca srečanja so Lenartčani uspeli zadržati vodstvo in na koncu osvojili zelo pomembne točke v boju za obstanek. Podvince so doživele še šestnajsti poraz in še vedno zasedajo zadnje mesto. V Rogatcu so po nekaj mesecih znova zaigrali na igrišču z naravno travo, Mons Claudius pa je remiziral z Vidmom. Prvi polčas ni ponudil zadetkov, nadaljevanje pa je prineslo nekaj več zanimivosti, najprej je v 70. minuti glavni sodnik srečanja Marko Lackovič dosodil najstrožjo kazen v korist gostov. Odgovornost je prevzel Sebastjan Krajnc, ki je premagal Marka Klasinca ter zadel za vodstvo gostov. Po prejetem zadetku so domačini krenili po izenačujoči zadetek. Tik pred koncem, v 89. minuti, je Tadej Božak izenačil in Monsom priigral šele drugi neodločen rezultat v sezoni. Razlika med ekipama tako ostaja zgolj točka v korist Videmčanov.

Šmartno 1928 je gostilo drugouvrščene Brežice. Gostje, ki so veljali za favorite, so vlogo tudi upravičili. V 41. minuti je goste v vodstvo popeljal Rok Rožman. V drugem polčasu gledalci niso videli zadetkov, ostalo je pri minimalni zmagi Posavcev, ki ostajajo na drugem mestu lestvice. Šmartno, ki je še trinajstič letos ostalo praznih rok, še vedno drži predzadnje mesto. Celjski Šampion je na svojem stadionu gostil Dravinjo. Celjani so odlično začeli in že v deseti minuti povedli z zadetkom Mihe Korošca.  Osem minut zatem so domači dobro igro kronali z drugim zadetkom, zadel je Žan Horvat. Gostje so tik pred iztekom prvega polčasa znižali, zadel je Gašper Vouk. Uvod v drugi polčas je popolnoma pripadel domačinom, ki so v šesti minuti nadaljevanja še tretjič zatresli mrežo gostov, tokrat je zadel Blaž Kramer, ki je tri minute zatem z drugim zadetkom že rešil vprašanje zmagovalcev. Učinkovito predstavo so domačini nadaljevali v 62. minuti, ko je Jako Dabanoviča še drugič na tekmi ugnal Miha Korošec. Piko na i odlični predstavi je v 69. minuti dodal Blaž Adamič. Četrti Šampion je zabeležil še enajsto zmago. Dravinja trenutno na lestvici zaseda enajsto mesto.