Osmi krog tretje slovenske nogometne lige sever je prinesel kar nekaj presenečenj, za največje so poskrbeli nogometaši Podvincev. Ti so na domačem terenu premagali do tega kroga še neporaženo ekipi Maribor B. Pravi praznik nogometa v Podvincih je na tribune privabil kar 600 gledalcev, ki so tako videli slavje domačih igralcev nad favoriziranimi Mariborčani. Končnih 1:0 je v prvem polčasu v 40. minuti postavil Osterc, ki je zatresel mrežo Hamerja. Mariborčanom v drugem polčasu ni in ni uspelo premagati domačega vratarja Kocena, tako da je na koncu ostalo pri presenetljivi zmagi Podvinčanov. Mariborčani, kljub porazu ostajajo na vrhu razpredelnice, medtem ko so Podvinčani na lestvici že četrti z enakim številom točk kot Dravograjčani.

Zanimivo nogometno predstavo so gledalci videli v Malečniku, ki je visoko slavil proti nogometašem Korotana. Za vodstvo domačih je v 33. minuti poskrbel kapetan domačih Škofič. Še v prvem polčasu je vodstvo povišal Paradiž, a so gostje po avtogolu Dugonjića izid še v prvem polčasu znižali. Domači so v drugem polčasu dosegli prav tako dva zadetka, svojega drugega je iz najstrožje kazni dosegel Paradiž, končnih 4:1 pa je postavil Cekovski. Slabši rezultati Korotana se kažejo tudi na lestvici, kjer Korošci trenutno zasedajo deveto mesto. Z enakim točkovnim izkupičkom so nogometaši Malečnika zaradi slabše gol razlike trenutno na enajstem mestu.

Derbi kroga je bil odigran v Šmarju pri Jelšah, kjer nismo videli zmagovalca, domača ekipa in gostje iz Dravograda sta se razšla z delitvijo točk. Po boljšem začetku so v vodstvo prešli domači nogometaši, zadel je Čuček Goran že v 10. minuti. Gostje so po vzpostavitvi ravnotežja na zelenici izenačili v 32. minuti, ko je mrežo domačih zatresel Nabernik Staš. V drugem polčasu sta mreži mirovali, za kar sta poskrbeli obrambi obeh ekip tako, in tako je ostalo pri delitvi točk. Dravograjčani z osvojeno točko še naprej zasedajo tretje mesto, medtem ko so nogometaši Šmarja na odličnem petem mestu.

Kar šest zadetkov so gledalci videli na ptujskem Mestnem stadionu. Da so nogometaši ptujske Drave v dobri strelski formi je že v šesti minuti potrdil Babić. Dobro igro so domačini kronali z dvema zadetkoma Davida Tomažiča Šeruge v 16. in 19. minuti. Zadetek približanja za nogometaše Šampiona je dosegel Vouk v 26. minuti, kar je bil tudi rezultat polčasa. Domači so v drugem polčasu dosegli še četrti zadetek, uspešen je bil Panikvar v 62. minuti. Gostom je sicer uspelo v izdihljajih srečanja izid zmanjšati, saj je zadel kapetan Djuranović Bojan in tako postavil končnih 4:2 za Ptujčane, ki so na lestvici še vedno drugi. Zaradi spodrsljaja Mariborčanov pa so se jim približali na vsega dve točki. Nogometaši Šampiona s skupnimi devetimi točkami trenutno zasedajo deseto mesto na lestvici.

V Ravnah na Koroškem domačemu Fužinarju ni uspelo ugnati gostov iz Šentjurja. Domačini, ki so bili nedvomno v rahli prednosti, so šok doživeli 21. minuti ko je za goste zadel Belak. Vendar so domačini hitro strnili vrste in že tri minute kasneje izenačili preko Ovčarja. Da pa zadetkom v prvem polčasu ni bilo konca je v 38. minuti svoj prvi zadetek na tekmi dosegel Lampret. V drugem polčasu, kljub napadalni igri domačinom ni uspelo zadeti, je pa zato dosegel svoj drugi zadetek gostujoči napadalec Lampret in tako postavi končnih 1:3 za nogometaše Fosilum Šentjurja. Šentjurčani so se z tremi točkami malo oddaljili od zadnjih Bistričanov, medtem ko nogometaši Fužinarja z devetimi točkami začenjajo drugi del lestvice na osmem mestu.

V Rogatcu slavje domačinov, a vendar na začetku ni kazalo ravno dobro, saj so že po dvajsetih minutah gostje iz Lenarta vodili z 0:2, zadetka sta dosegla Brumen in Burian. A domačini so se zbudili še v prvem polčasu, in znižali z zadetkom kapetana Peera. V drugem polčasu boljša igra domačih in zadetek Aleša Jeseničnika za izenačenje rezultata. Da so vse tri točke ostale doma je v končnici dvoboja poskrbel s svojim drugim zadetkom Peer. Monsi so se tako povzpeli na lestvici in zaključujejo zgornji del razpredelnice. Lenartčani pa z šestimi osvojenimi točkami v letošnjem prvenstvu še vedno pri repu razpredelnice na dvanajstem mestu.