Maribor B ni več neporažen. Vijoličasti so v 17. krogu 3. SNL sever doživeli prvi poraz sezone, na Taboru so varovance trenerja Breberja, ki so več kot polčas odigrali z možem manj, presenetili Celjani. Nadaljuje pa se mrtvi tek za drugo mesto, saj sta Rogaška in Korotan vknjižila novo zmago, tempu pa sledijo tudi Konjičani in Dravograjčani, medtem ko so Šmarčani izgubili sosedski dvoboj v Rogatcu.

Prav mariborski Tabor je gostil uvodni obračun kroga. V prvem polčasu zadetkov ni bilo, zato pa so v 37. minuti vijoličasti ostali brez branilca Žige Živka, ki je prejel še drugi rumeni karton in moral iz igre. Številno prednost na igrišču so gostje izkoristili že po devetih minutah nadaljevanja, ko se je Jetmir Torra po udarcu z 20 metrov podpisal pod pravi evrogol. V 68. minuti je Mak Karabegović po strelcu z bližine povišal prednost gostov. Piko na i učinkoviti predstavi so gostje postavili v tretji minuti sodnikovega podaljška, ko zadel še Arjan Torra. Vijoličasti kljub prvemu porazu ostajajo trdno na prvem mestu, pred prvimi zasledovalci imajo kar 13 točk prednosti. Celjani so veselili šeste zmage, s katero so na desetem mestu prehiteli Videm.

Na drugem mestu ostaja Rogaška, ki je gostovala v Vidmu pri Ptuju. Minuto pred iztekom prvega polčasa so gostje povedli z zadetkom Alena Neskića, v tretji minuti nadaljevanja pa so Slatinčani svojo prednost po golu Marka Šlogarja podvojili. V 55. minuti je bil dvoboj dokončno odločen, natančen je bil Aleš Grošič. Rogaška ostaja izenačena s Korotanom, ki tako drži tretje mesto. Prevaljčani so z novo učinkovito predstavo pričakovano slavili v dvoboju z Lenartom. Nejc Muršič je v 35. minuti zadel za domače vodstvo, sedem minut zatem pa je Tin Küzma poskrbel za zajetnejšo prednost ob polčasu. Po šestih minutah nadaljevanja so domači ponovno zadeli, še drugič je bil natančen Nejc Muršič. Piko na i novi odlični predstavi je z zadetkom v 57. minuti postavil Lovro Grušovnik.

Fužinar je vpisal še tretjo pomladansko zmago, tokrat so bili boljši od Dobrovc. Domača mreža se je prvič zatresla v deseti minuti, ko je Ravenčane v vodstvo popeljal Matevž Verhovnik. Gostje so svojo prednost povišali v 67. minuti, po golu Kristijana Celnerja, tri točke pa je z drugim zadetkom štiri minute pred koncem srečanja potrdil Matevž Verhovnik. Fužinar se je povzpel na šesto mesto lestvice, Dobrovčani so zdrsnili na deveto. Dobrih sto gledalcev se je zbralo na lokalnem derbiju v Rogatcu, kjer so domači Monsi gostili sosednje Šmarje pri Jelšah. Edini zadetek na srečanju je bil dosežen v 84. minuti, ko je rezervist David Kitak srečanje odločil v domačo korist in Monse dvignil na osmo mesto razpredelnice.

Dravograjčani so se Brunšviku oddolžili za jesenski poraz. Gostje so pred približno sto gledalci povedli v 39. minuti, ko je za vodstvo zadel Davor Rogina. Korošci so prednost povišali po 15 minutah nadaljevanja, ko je bil uspešen še Tilen Stefanović. Domači je vsega štiri minute zatem v igro s strelom s 25 metrov vrnil Sergej Krajnc, a so gostje osem minut pred koncem zadeli še tretjič, natančen je bil Peter Kogelnik. Domačini niso obupali, kar se je obrestovalo v 86. minuti, ko so si priigrali najstrožjo kazen, le-to pa je realiziral Aleš Požegar. Rezultat se ni več spremenil, Dravograjčani držijo peto, Brunšvik pa 12. mesto. Dravinja je v Šmartnem ob Paki pričakovano vknjižila tri točke in zadržala četrto mesto. Že v 11. minuti je goste v vodstvo popeljal Blaž Brglez, kar je bil edini zadetek v prvem delu tekme. Po devetih minutah nadaljevanja se je domača mreža tresla še drugič, zadel je Žan Ramšak in postavil tudi končni izid srečanja.

Rezultati 17. kroga 3. SNL sever:
M
ARIBOR B : ŠAMPION 0:3 (0:0)
50; Torra J. 54`, Karabegovič 68`, Torra A. 93`
S. ROJKO DOBROVCE : FUŽINAR RAVNE SYSTEMS 0:3 (0:1)
90; Verhovnik 10`, 86`, Celner 67`
MONS CLAUDIUS : ŠMARJE PRI JELŠAH 1:0 (0:0)
100; Kitak 84`
KOROTAN PREVALJE : AjDAS LENART 4:0 (2:0)

Naloži več novic od Andrej Lončarič

V vzhodni skupini 3. SNL so Krčani na domačem terenu s 3:0 odpravili Ljutomer. Zmago nad P…