Maribor B si je vozovnico za 2. SNL zagotovil že pred tedni, na drugoligaškem pragu pa so zdaj tudi nogometaši Rogaške, ki so dobili sosedski derbi v Rogatcu in prednost pred najbližjim zasledovalcem povečali na težko ulovljivih devet točk razlike. Slatinčanom sledi Dravinja, ki bo nasprotnik Rogaške v zadnjem krogu, tokrat pa so Konjičani ugnali Šmarje.

Uvodno srečanje 23. kroga je pričakovano pripadlo prvaku 3. SNL sever. Nogometaši Brunšvika so se izkazali za težjega nasprotnika, kot so mnogi pričakovali, tako so se Mariborčani namučili za 19. zmago. Gostje so namreč povedli v 28. minuti, ko je po bliskovitem protinapadu globinsko podajo z izjemnim strelom unovčil Aleš Požegar in postavil izid prvega polčasa. Vijoličasti so po 15 minutah nadaljevanja izenačili, po predložku je z glavo zadel Anel Hajrić. Na vodstvo so vijoličasti čakali še dobrih deset minut, ko je odbitek v mrežo pospravil Rok Sirk, ki je v 73. minuti z osmih metrov zadel še drugič. Gostje so se v igro vrnili šest minut pred koncem, ko je Aleš Požegar po strelu z bele točke zadel še drugič. Gostitelji so kljub vsemu zadeli še četrtič, za končni izid je poskrbel rezervist Jure Volmajer. Brunšvik je ob uspehu Lenarta ponovno zdrsnil na predzadnje mesto lestvice.

Pravi praznik nogometa je okrog 400 gledalcev videlo v Rogatcu, kjer so domači Monsi gostili sosede Slatinčane. V prve pol ure so podjetneje igrali gostje, ki so štirikrat zapretili pred domačimi vrati, a brez uspeha. V zaključku prvega polčasa so bili nevarnejši tudi Rogatčani, a gledalci v prvem polčasu niso prišli na svoj račun. Po odmoru so prvi zapretili tudi gostitelji, a je Marko Vtič zapravil strel z bele točke. V 63. minuti so gostje le kronali terensko premoč, z natančnim strelom z 18 metrov je v polno meril Aleš Grošič. Štiri minute zatem so Slatinčani podvojili prednost, po prostem strelu je zadel Marko Šlogar. V 73. minuti je isti igralec v polno meril še drugič, po tem ko je po prodoru odločil zmagovalca. Monsi so tik pred iztekom dosegli častni zadetek, po kotu je bil natančen Dejan Polajžer. Slatinčani so z novo zmago z eno nogo že v 2. SNL, Mons Claudius pa kljub porazu ostaja na četrtem mestu.

Za največje presenečenje kroga so poskrbeli Videmčani, ki so se iz Prevalj vrnili z zmago. Gostje so povedli po desetih minutah igre, ko je bil natančen Rok Pintarič. Tik pred iztekom prvega dela so domači z zadetkom Nejca Muršiča izenačili, a je četrt ure pred koncem tekme še drugič udaril Rok Pintarič ter poskrbel za pomembno zmago Vidma. Prevaljčani so po novi ničli zdrsnili na šesto mesto lestvice, Videmčani ostajajo enajsti. V Slovenskih Konjicah je domača Dravinja z minimalno zmago odpravila Šmarje Pri Jelšah. Zadetek je padel po dobri uri igre, ko je zmago in tri točke domačim zagotovil Blaž Brglez. Konjičani se vračajo na tretje mesto lestvice, Šmarje je po skromni pomladi kljub porazu zadržalo deveto mesto.

V Lenartu je nekaj manj kot sto gledalcev videlo novo, že tretjo zaporedno zmago domačih, ki so bili boljši od Dravograda. V izteku prvega polčasa je zmagovalca odločil Davorin Šnofl. Lenartčani so se z novimi tremi točkami ponovno povzpeli pred Brunšvik in tako zasedajo 12. mesto, Dravograjčani so zdrsnili na peto. V Celju je domači Šampion gostil Fužinar, ki je po zaslugi Matevža Verhovnika povedel v 58. minuti. Le štiri minute zatem so gostje prednost še povišali, vnovič je v polno meril Verhovnik. Po zaostanku so se Celjani prebudili. V 73. minuti je zaostanek znižal Nunoo Ebenezer, za delitev točk pa je deset minut pred koncem izenačil Uroš Plaznik, ki je zatresel lastno mrežo.

V edinem nedeljskem obračunu je Šmartno gostilo Dobrovce, gledalci pa so videli kar šest zadetkov. Zmage pa so se veselili že odpisani gostitelji, ki so z golom Naceta Ermenca povedli že v uvodni minuti srečanja. Po pol ure igre je domačo porednost povišal Aljaž Kolšek, ki je v četrti minuti nadaljevanja zadel še drugič, srečanje pa je pet minut pred koncem odločil Matjaž Trop. David Zorec je v razgibanem uvodu drugega polčasa zadel za znižanje na 4:1, a Dobrovčani niso zmogli do preobrat. V 89. minuti je enajstmetrovko izkoristil Nejc Pipenbaher.

400; Polajžer 89`; Grošič 63`, Šlogar 67`, 72`
ŠAMPION : FUŽINAR RAVNE SYSTEMS 2:2 (0:0)
50; Antyie Ebenezer 73`, Plaznik 80` – ag; Verhovnik 58`, 62`
AjDAS LENART : DRAVOGRAD 1:0 (1:0)
80; Šnofl 44`
ŠMARTNO 1928 : S.ROJKO DOBROVCE 4:2 (2:0)
Ermenc 1`, Kolšek 28`, 49`, Trop 54`; Zorec 57`, Pipenbaher 89` – 11m

Naloži več novic od Andrej Lončarič

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…