V 24. krogu 3. SNL sever so bile zaradi obilnih padavin odigrane zgolj tri od sedmih tekem. Igrišča v Šmarju pri Jelšah, Lenartu, Ravna na Koroškem in Radljah ob Dravi niso dovoljevale izvedbe nogometnih obračunov, zato bodo tekme odigrane med tednom, v torek oziroma v sredo.

Dež pa ni bil ovira, da ne bi bil odigran derbi kroga. Na ptujskem Mestnem stadionu sta se v obračunu vodilnih ekip pomerili ekipi ptujske Drave in Maribora B. Uvod v srečanje je že v 12. minuti prinesel obojestransko izključitev, pri domačih je pordečel Dan Krajnc, pri gostih pa Rok Sirk. Mariborčani so povedli pet minut pred iztekom prvega polčasa, ko je mrežo domačega vratarja Aleša Ajleca zatresel Anel Hajrić. Poskusi domačinov v drugem polčasu niso bili uspešni, tako da je na koncu ostalo pri edinem zadetku iz prvega polčasa, kar je pomenilo, da se Mariborčani dva kroga pred koncem veselijo naslova prvaka 3. SNL sever. Kljub temu pa pravila ne dovoljujejo napredovanja Mariborčanov, tako da se bo za drugoligaško vstopnico merila ravno ptujska Drava, ki se bo v dodatnih kvalifikacijah srečala s prvakom vzhodne skupine.

V Rogatcu je bilo srečanje med Mons Claudiusom in celjskim Šampionom odigrano na igrišču z umetno travo, uspešnejše pa je bilo domače moštvo, ki se je v boju za obstanek veselilo pomembnih točk. Že v 13. minuti je domače v vodstvo popeljal Tomaž Kidrič, vendar so gostje, ki so med tednom napolnili dravograjsko mrežo, le sedem minut kasneje rezultat poravnali, zadel je Rade Jovanović. Tudi drugi polčas so bolje odprli domačini, ki so v enajsti minuti nadaljevanja ponovno povedli, drugi zadetek na tekmi je dosegel Tomaž Kidrič. Rogatčani so v 63. minuti še povišali vodstvo, zadel je Robert Verbek. Le dve minuti kasneje je za goste zaostanek znižal najboljši strelec lige, Bojan Djuranović. Do konca srečanja so Rogatčani uspeli ustaviti nalete gostov, zadržali prednost in potrdili zmago.

V edinem nedeljskem obračunu so v Podvincih gostili Fosilum Šentjur. Domači so v srečanje krenili odločeni, da osvojijo nove točke in tako tudi povedli, v 20. minuti je zadel Tadej Šabela. Isti nogometaš je vodstvo domačinov podvojil sedem minut kasneje. Po pol ure igre so domačini vodili že s tremi zadetki prednosti, natančen je bil Robert Osterc. Drugi polčas je bil predvsem do končnice povsem miren, štiri minute pred koncem srečanja je gostom preko Mihe Zdovca uspelo doseči častni zadetek, vendar je le dve minuti zatem za končnih 4:1 zadel rezervist Matej Pal.