Velikonočna sobota je bila delovna tudi za nogometaše v 3. SNL sever. Dvanajsterica klubov je tekme šestnajstega kroga odigrala že v soboto, Videmčani in Mariborčani so se udarili včeraj dopoldne.

Dobrih sto gledalcev je privabil obračun v Brežicah. Posavci so gostili Lenartčane in vpisali še dvanajsto zmago sezone. Edini zadetek na srečanju je padel v 27. minuti, ko je gostujočega vratarja Marka premagal domači kapetan Robert Drugovič. Do konca srečanja se rezultat ni spremenil, ostalo je pri minimalni zmagi Brežičanov, četa trenerja Brdika pa je še povečala prednost pred prvimi zasledovalci na lestvici. V Šmarju pri Jelšah sta se tretja in četrta ekipa prvenstva razšla brez zmagovalca. Dvoboj Šmarja pri Jelšah in celjskega Šampiona pred 150 gledalci ni ponudil zmagovalca, točkovna razlika med ekipama tako ostaja pičla točka, za drugim mestom pa Šmarčani deset krogov pred koncem zaostajajo za štiri točke.

V Ravnah na Koroškem je so gostovale zadnjeuvrščene Podvince. Okrog 150 gledalcev ni videlo presenečenja. Domači so povedli v 40. Minuti, ko je za vodstvo Fužinarja zadel zimski povratnik Gregor Ovčar. Gostje so v nadaljevanje srečanja vstopili odlično in v drugi minuti nadaljevanja izid izenačili na 1:1, v polno je meril kapetan Robert Petrovič. A to ni zmedlo Korošcev, ki so v 69. minuti zadeli še drugič in z golom Petra Stočka vknjižili tri pomembne točke. Fužinar se je s šesto zmago povzpel na sedmo mesto, medtem pa Podvinčani z vsega šestimi točkami zasedajo zadnje mesto. Dravograd je na domačem igrišču gostil Šmartno. Moštvo trenerja Pšeničnika je pred dobrim tednom presenetilo Maribor B, Dravograjčani pa so dobro formo unovčili še enkrat in slavili zanesljivo zmago, peto v letošnjem prvenstvu. Domačini so povedli v 36. minuti, ko je za vodstvo zadel Davor Rogina, pri minimalni prednosti pa je ostalo vse do sredine nadaljevanja. V 73. minuti so Dravograjčani povišali svoje vodstvo, drugi zadetek v mreži Tadeja Pusovnika je po podaji Rogine dosegel Žiga Rožej. Le tri minute kasneje je vse upe gostov razblinil Mitja Kramljak, ki je z natančnim strelom v daljši kot potrdil izdatno zmago Dravograjčanov.

Dobrovce so na praznično soboto gostile Mons Claudius, ki je z zadetkom Roberta Verbeka povedel v 28. minuti. Gostitelji so na vodstvo Rogatčanov odgovorili že dve minuti zatem in preko Davida Ladiča poravnali rezultat. Podobno kot v Ravnah, tudi v Dobrovcah ni bilo popolnega preobrat, saj so Monsi v 76. minuti, ko je zadel Davor Presečki, znova povedli. Dobrovčani so v končnici krenili na vse ali nič, vendar v 80. minuti ostali z igralcem manj na igrišču, drugi rumeni karton je prejel Krešimir Plemeniti. Tako je ostalo pri drugi pomladanski zmagi Rogatčanov, ki so se utrdili na visokem šestem mestu. Dobrovčani so zdrsnili na deveto mesto. Zadnje sobotno srečanje je bilo odigrano v Radljah ob Dravi, pod sojem žarometov in pred 200 gledalci so Radeljčani ugnali konjiško Dravinjo. Po tem ko v prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov, je v deseti minuti nadaljevanja za veselje na tribunah poskrbel Miha Grögl. Do konca srečanja se rezultat ni spremenil, prebujeni Radeljčani so se veselili še druge zmage v nadaljevanju prvenstva in se z novimi tremi točkami izenačili s Šmartnim in Dravinjo.

Kot že zapisano, sta zadnji obračun 16. kroga včeraj dopoldne odigrala Videm in Maribor B. Obračun, ki se je pričel že ob 10:30, si je v Vidmu ogledalo več kot 300 gledalcev, kar je, kot so sporočili iz videmskega kluba, rekorden obisk tekem rumeno-zelenih. Pomlajeno moštvo Maribora B je s tribune videmskega igrišča spremljal tudi Zlatko Zahovič, ki pa ni dočakal zadetkov, saj sta se tekmeca v sicer pravem nogometnem prazniku razšla brez zmagovalca. Vijolice so tako že drugič to pomlad ostale brez zmage, saj so v uvodnem spomladanskem krogu remizirale tudi z Dravogradom. Razlika pred Brežicami se je tako stopila na vsega dve točki razlike, Videm pa po četrtem remiju sezone ostaja na petem mestu ligaške razpredelnice.