Vodilni Mariborčani so po spodrsljaju v prejšnjem krogu ponovno slavili, saj so dobili zahtevno gostovanje v Konjicah. Uspešno so bili tudi Slatinčani, ki so se otresli družbe Prevaljčanov. Korotan je namreč izgubil nedeljsko srečanje s Šampionom, ki je tako vknjižil še drugo zaporedno zmago.

Redkoštevilni gledalci v Slovenskih Konjicah v prvem polčasu niso videli zadetkov, zato pa so vijoličasti že po vsega štirih minutah nadaljevanja povedli, po tem ko je za vodstvo zadel Žan Karničnik. V 63. minuti so domači ostali brez Žana Napotnika, ki je prejel še drugi rumeni karton, s tem pa so si še dodatno otežili nalogo v lovu za vijoličastimi, ki so štiri minute zatem svojo prednost podvojili z golom Tima Kolarja. Do konca srečanja so gledalci videli še en rdeč karton, pordečel je gostujoči branilec Luka Uskoković. Mariborčani so z novimi tremi točkami obdržali prednost 13 točk pred prvimi zasledovalci, Konjičani pa so s porazom zdrsnili na peto mesto.

V Rogaški Slatini so domači povsem pričakovano prišli do nove, še desete zmage. Slatinčani so v obračunu z Brunšvikom povedli že v deveti minuti, ko je zadel Siniša Antonič. V 24. minuti so domačini svojo prednost povišali z zadetkom Alena Neskića, ki je realiziral najstrožjo kazen, le dve minuti zatem pa so Slatinčani razrešili vse dvome o zmagovalcu, ko so še tretjič zatresli mrežo Alena Frleža. V polno je meril Aleš Horjak ter tako poskrbel za brezskrbno nadaljevanje. Nekaj manj kot 250 gledalcev je četrti zadetek na srečanju videlo v 81. minuti, ko je zadel še Tadej Stipolšek, gotje pa so tik pred koncem po zaslugi Nejca Lončariča prišli do častnega zadetka. Rogaška ostaja na drugem mestu.

Fužinar je pred svojimi gledalci napolnil mrežo Šmartnega. Domači so v deseti minuti povedli z zadetkom Denisa Kovačića, v 33. minuti pa je vodstvo povišal Peter Stočko. Po 15 minutah nadaljevanja so Korošci z golom Urbana Kneza vodili že s 3:0, četrti zadetek v gostujoči mreži pa je prispeval najučinkovitejši strelec domačih Matevž Verhovnik. S tem se festival zadetkov še ni končal, saj sta bila v zaključni fazi srečanja natančna še Matej Glavak in Peter Stočko, ki je bil natančen še drugič na tekmi. Fužinar ostaja na šestem mestu, Šmartno pa je prikovano na dno razpredelnice. Tudi Dravograjčani so pred svojimi gledalci prišli do nove zmage. Za vodstvo domačih je v dvoboju z Dobrovci v 22. minuti poskrbel Peter Kogelnik. Le dve minuti kasneje je goste v igro vrnil Alen Hutinski, a so si Dravograjčani v 71. minuti priigrali zmago, ko je končni rezultat postavil Davor Rogina. Dravograd se je povzpel na četrto mesto.

V Šmarju pri Jelšah so gostovali Videmčani in tudi tokrat ostali brez točk. Srečanje je zaznamoval zgodnji rdeč karton domačih, saj je že v deseti minuti pordečel Dejan Gaberšek. A igralec manj se domačim v prvem delu ni poznal, saj so v 28. minuti povedli z zadetkom Jureta Drofenika, Urban Jančič pa je šest minut kasneje podvojil domačo prednost. Tik pred koncem prvega dela je piko na i odličnemu prvemu delu postavil Tihomir Šoštarić. Gostje so v nadaljevanju vse sile usmerili v napad, kar se jim je obrestovalo v 76. minuti, ko je zaostanek znižal Karlo Murić, osem minut pred koncem pa so Videmčani z golom Sebastjana Krajnca vlili še nekaj upanja za vsaj točko, a se izid do konca tekme ni spremenil in ostalo je pri minimalni zmagi domačih, ki so zadržali sedmo mesto. V Lenartu so domačini iztržili točko proti Monsom. Lenartčani so povedli v 26. minuti, ko je za veselje poskrbel Dejan Ploj, po petih minutah nadaljevanja pa so domačini prednost povišali z zadetkom Klemna Ploja. Zanesljivo vodstvo gostiteljev ni zmedlo Rogatčanov, ki so štiri minute zatem znižali prednost z zadetkom Sama Peera. Točko je gostom v 82. minuti zagotovil rezervist Dejan Polajžar. Monsi s še petim remijem sezone ostajajo na osmem mestu, Lenartu pa za hrbet gleda zgolj Šmartno.

Po skalpu Maribora so se Celjani veselili nove odmevne zmage. Na Olimpu je tokrat padel še Korotan, ki je z golom Uroša Kavčiča sicer dobil prvi polčas, a so se gostitelji v drugem polčasu prebudili in v razmaku osmih minut zabili kar tri zadetke. Gostujočo prednost je po uri igre izničil Miha Korošec, vsega tri minute po izenačenju pa je za preobrat poskrbel Arjan Torra. S tem črne minute Prevaljčanov še niso bile zaključene, saj je Mak Karabegović povišal domačo prednost. Tudi Korošci se po treh hitro prejetih zadetkih niso predali, saj je Tin Küzma v 72. minuti znižal zaostanek Korotana. Prevaljčani vseeno niso uspeli priti do vsaj točke, v drugi minuti sodniškega dodatka je Rok Duspara potrdil sedmo zmago Celjanov, ki so po skromnem jesenskem delu prvenstva tako skočili že na deveto mesto lestvice.