Že nekaj krogov je jasno, da naslov prvaka 3. SNL vzhod letos roma v Beltince. V preteklem, 25. krogu, so rumeno-modri na svojem igrišču že dvignili lovoriko, sedaj pa čakajo zgolj še na nasprotnika v dodatnih kvalifikacijah za napredovanje v 2. SNL. Na dnu lestvice se nahajajo Črenšovci, ki zapuščajo tretjeligaško druščino. Zadnji krog bo odločal, če se bodo Črenšovčanom pridružili nogometaši Rakičana ali Bakovcev.


Praktično vse tekme bodo odigrane v nedeljo, ob 17.30, že v petek zvečer pa v lendavskem Športnem parku gostujejo novi prvaki iz Beltincev. Zanje bo to generalka pred kvalifikacijskima tekmama, za Lendavčane pa morebitna zmaga potrditev odličnega spomladanskega dela, v katerem niso izgubili. Beltinčani bodo primorani nastopiti brez kaznovanega Sreša, medtem ko domačini nimajo težav s kaznimi.

V nedeljo bo odigranih še preostalih šest srečanj. V Ljutomer prihaja Rakičan, ki se še bori za obstanek v ligi. Za dvanajstim mestom, ki še zagotavlja obstanek, zaostajajo dve točki. Hkrati bodo nastopili brez dveh pomembnih členov, zaradi kartonov bosta manjkala Bagari ter Pranj. Bakovci, ki so mesto višje, tako kot Rakičan potujejo na gostovanje, k Tromejniku. Ekipa iz Kuzme, ki svojim nasprotnikom doma ne prepušča točk, ne bo enostaven tekmec. Srečanji bosta vsekakor napeti do zadnjih minut, eni in drugi pa bodo pogledovali proti srečanju svojih tekmecev za obstanek.

Črenšovci, ki so v preteklem krogu tudi teoretično izpadli iz lige, bodo na zadnji tekmi sezone na svojem terenu gostili Muro. To bo vsekakor primeren zaključek tretjeligaške zgodbe in slovo z atraktivnim tekmecem na domačem terenu. Tretji Odranci bodo na domačem igrišču pričakali Križevce, ki so skupaj z Polano prijetno popestrili letošnjo sezono na severovzhodu države. Čeprav so v zadnjih tekmah fantje z Goričkega popustili, so na začetku sezone pokazali, da so sposobni premagati tudi najboljše klube.

V Turnišču se bosta pomerili še domača ekipa in ekipa Grada. Ekipi sta v letošnji sezoni nihali, nekoliko bolj pa se je to poznalo pri Turnišču, predvsem v spomladanskem delu sezone, pred katerim so jih zapustili nekateri pomembni členi ekipe. Ob koncu sezone so na trenersko mesto pripeljali Marjana Rajbara, ki je v lanski sezoni postal prvak z Odranci, vodstvo pa nanj očitno računa tudi v prihodnji sezoni. Martjanci bodo še ena lokacija, kjer bo odigrana tekma zadnjega kroga sezone 2015/16. Na gostovanje prihaja ekipa Polane.

Pari 26. kroga 3. SNL vzhod:
NAFTA 1903 – ND LUŠT BELTINCI (petek, ob 19. uri)
AVTO RAJH LJUTOMER – RAKIČAN
ODRANCI – LESOPLAST KRIŽEVCI
ČRENŠOVCI – NŠ MURA
TROMEJNIK G-SUKIČ – ŠNK BAKOVCI
TURNIŠČE – GRAD
ČARDA – POLANA (nedelja, ob 17.30)

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Boštjan Orban
Naloži več novic iz 3. liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Slovenski nogomet pretresla vest o prezgodnji smrti vratarja, ki je v prvi ligi branil barve Domžal in Olimpije

V 45. letu starosti se je mnogo prezgodaj poslovil nekdanji vratar Miloš Popivoda, ki je v…