Predpraznična sreda v 3. SNL vzhod ni ponudila novih presenečenj, saj so vodilna moštva vknjižila nove zmage. Lendavska Nafta 1903 in soboška Mura sta napolnili mreži Križevcev oziroma Turnišča, Odranci pa so do osme zaporedne zmage prišli v zadnjih trenutkih srečanja s Polano.

Vodilni Lendavčani so v Križevcih slavili z 0:5. Strelsko razpoložen je bil Marko Ilić, saj je sin Srečka Ilića, sicer ale in omege lendavskega tretjeligaša, je zadel dvakrat. Uspešni so še bili Marko Roginić, Damir Zeljko ter Denis Malešević, ki je izkoristil najstrožjo kazen. Zmaga bi bila lahko še izdatnejša, a je Vinko v 58. minuti zapravil še eno enajstmetrovko. Še z dvema zadetkoma več so slavili tudi nogometaši Mure, ki so mrežo Turnišča zatresli kar sedemkrat, čeprav po prvem polčasu, ki se je končal z 2:0, ni kazalo na to. Amadej Maroša, najboljši strelec Mure, je zadel dvakrat, po enkrat pa so bili natančni še Alen Kozar in Mihael Karas, ki sta v prvem delu tekme svoje moštvo popeljala v vodstvo, ter Rok Zorko, David Lonzarić in Darko Atanasov v zaključnih šestih minutah rednega dela srečanja.

Precej bolj napeto je bilo v Odrancih, kjer so domači do zmage prišli šele v izdihljajih dvoboja s Polano. V prvem delu gledalci zadetkov niso videli, so jih pa v nadaljevanju kar pet. Prvi so po zadetku Patrika Horvata povedli gostitelji, a so gostje vodstvo Odrancev hitro izničili ter v 79. minuti po zadetkih Sama Žalika in Roka Vorija, po tem ko je nekdanji napadalec Odrancev po protinapadu meril v daljši kot domačega gola, tudi povedli. A sledila je dramatična končnica, saj je Horvat s svojim drugim golom, po zmedi v kazenskem prostoru Polane, zadel za novo izenačenje. V sodniškem dodatku je za razburjenje v gostujočem taboru poskrbel sodnik Mežnar, ki je po padcu Gostana pokazal na belo točko, odgovornost pa je na svoja pleča prevzel Patrik Raduha in izid preobrnil v korist Odrancev, ki z osmo zaporedno zmago ostajajo izenačeni z Muro.

Tudi Beltinci so se veselili nove zmage, saj so v Bogojini slavili z rezultatom 0:2. V prvem delu tekme je zadel Mitja Mauko, v drugem pa je bil natančen še Jernej Tkalec. Grad in Čarda sta se razšla brez zmagovalca. Oba zadetka sta bila dosežena v prvem polčasu. Za domačine je pred odmorom zadel Potočnik, goste je v vodstvo v deseti minuti popeljal Gjerek. Rakičan je na domačem terenu pred približno sto gledalci z zadetkom Rajnarja v 79. minuti ugnal Ljutomer. Novo pomladansko zmago so zabeležili tudi nogometaši Hotize, ki so premagali še Tromejnik. Domači so vse delo opravili že v prvem polčasu, ko sta bila uspešna Gerenčer ter Horvatinović. Ob koncu srečanja je za goste zadel Bokan.

NŠ MURA – TURNIŠČE 7:0
350; Kozar 41’, Karas 43’, Maroša 75’, 79’, Zorko 84’, Lonzarić 85’, Atanasov 88’

Naloži več novic od Boštjan Orban

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…