Trinajsti krog tretje slovenske nogometne lige je bil za marsikateri klub nesrečen krog. So pa bili zato veliko bolj srečni njihovi nasprotniki, ki so pripravili marsikatero presenečenje. V soboto sta bili odigrani dve srečanji. V Črenšovcih je bila odigrana tekma med domačimi Črenšovci ter gosti iz Serdice. Ekipi sta se razšli brez zmagovalca z rezultatom 1:1. Za domače je zadel Kociper, za goste pa Nesić. Tudi v Lendavi sta se Nafta 1903 in Bistrica razšli brez zmagovalca. Bistričani so na gostovanje prišli brez rezervnih igralcev, prav tako pa so v 74. minuti ostali brez Vegiča, ki je bil po manjši farsi na terenu in skorajšnji napaki sodnika Bukovca, izključen. Za goste je dvakrat zadel Zver, za domačine pa Sakušić in Polareczki. Slednji je v 55. minuti zapravil najstrožjo kazen. Tromejnik je v nedeljo gostil ekipo Čarde. Slavili so nogometaši iz Kuzme, ki so gostom zabili kar dvakrat. Uspešna sta bila Bokan in Senekovič.

Mura je na domači Fazaneriji visoko s kar 4:0 odpravila Ljutomer. Dvakrat je bil uspešen Ciglarič, po enkrat pa sta še zadela Eduam ter Madon. Gostje so od 53. minute igrali z igralcem manj, le osem minut kasneje pa kar z dvema igralcema manj. Prvi je bil izključen Rakovec, kasneje pa se mu je v slačilnici pridružil še Mlinarič. Bakovci so na domačem terenu z 2:1 premagali Turnišče. Po prvem delu je bil rezultat sicer izenačen, a je domači nogometaš Petek v 68. popeljal domače v vodstvo, katero so zadržali do konca srečanja. Pravo rezultatsko presenečenje se je zgodilo v Gradu. Domačini so tokrat gostili vodilno ekipo Rakičana, katere so premagali s kar 5:1! Po prvem delu je kazalo, da bo rezultat veliko manjši. Na plin so domačini stopili šele v drugem delu, ko sta Tompa in Škafar v razmaku treh minut zadela dvakrat. Gerendaj je sicer v 78. minuti rezultat znižal. A sledilo je ponovno nekaj domačih minut. V 82. in 88. minuti sta bila uspešna Krpič in Ribaš, ki sta postavila končni izid srečanja in zdrs Rakičana na drugo mesto. Prav spodrsljaj Rakičana so izkoristili igralci Odrancev, ki so v Beltincih pred kar 1000 gledalci, katerih se ne bi sramoval marsikateri slovenski prvoligaš, zanesljivo slavili s 2:4. Za goste so bili uspešni Vogrinec, Pavel, Ivanič ter Gostan. Čeprav sta Smej in Horvat domačim v prvem delu zagotovila minimalno prednost, to nogometašev iz sosednjih Odrancev ni zmotilo.

REZULTATI 13. KROGA 3. SLOVENSKE NOGOMETNE LIGE VZHOD
ČRENŠOVCI : SERDICA KL.ŠINKO 1:1 (1:0)
70; Kociper (20.); Nesić (94.)
NAFTA 1903 : BISTRICA 2:2 (1:1)
200; Polareczki (39.), Sakušić (89.); Zver (27., 49.)
RK: Vegič (74.) – Bistrica
Polareczki (Nafta 1903) je v 55. minuti zastreljal 11m
TROMEJNIK G-SUKIČ : ČARDA 2:0 (1:0)
150; Bokan (28.), Senekovič (87.)
NŠ MURA : AVTO RAJH LJUTOMER 4:0 (1:0)
250; Ciglarič (12., 63.), Eduam (70.), Madon (90.)
RK: Rakovec (53.), Mlinarič (61.) – oba Avto Rajh Ljutomer
ŠNK BAKOVCI : TURNIŠČE 2:1 (1:1)
100; Lukač (28.), Petek (68.); Lutar (12.)
GRAD : RAKIČAN 5:1 (1:0)
350; Sagadin (17.), Tompa (48.), Škafar (51.), Krpič (82.), Ribaš (88.); Gerendaj (78.)
ND LUŠT BELTINCI : ODRANCI 2:4 (2:1)
1000; Smej (35.), Horvat (44.); Vogrinec (25.), Pavel (60.), Ivanič (78.), Gostan (88.)