Po 12. krogu tretje slovenske nogometne lige se je na prvenstveni lestvici spremenilo marsikaj. Ljutomerčani so na domačem terenu premagali ekipo Tromejnika, ki je bila po preteklem krogu točkovno izenačena prav z prleško ekipo. Varovanci Boštjana Zemljiča so jih tokrat na domačem terenu premagali s 3:0, strelci so bili Munda, Žnidarič ter Kardinar. Rakičan je v nedeljo zjutraj visoko, s kar 6:1 premagal Bakovce. Gostje, za katere je zadel Lukač, so prišli do vodstva v 11. minuti. Domačinom je do konca prvega dela srečanja rezultat zgolj uspelo izenačiti. V drugem delu pa so ekipo iz Bakovcev popolnoma nadigrali in jim nasuli še pet zadetkov. Vseh šest domačih zadetkov je doseglo šest različnih nogometašev. Tudi Čarda iz Martjancev je na domačem terenu izgubila s 0:4. Gostje iz Beltincev so si že v prvem delu zagotovili prednost s 0:3, ko so zadeli Tkalec, Dejan Sreš in Slavič. Devet minut pred koncem rednega dela je Gruškovnjak dosegel še četrti zadetek na tekmi.

Odranci so tokrat gostili ekipo Grada, tekma pa je bila odigrana v Lipi. Domače je spodbujalo približno 400 gledalcev, ki so videli novo zmago. Za domačine je bil dvakrat uspešen Žerdin, enkrat pa Gostan. Tompa je v 31. minuti dosegel edini zadetek za goste. Turnišče se je na domačem terenu odlično upiralo Nafti 1903. Sicer je vse kazalo, da bo Nafta to tekmo z lahkoto dobila, saj je Polareczki zadel že v prvih sekundah srečanja. Horvat je tri minute pred koncem prvega dela srečanja rezultat izenačil. V drugi del so gostje krenili odločneje, kar se jim je obrestovalo v 57. minuti. Strelec zadetka za domačine je bil v 60. minuti srečanja, zaradi prekrška v čisti situaciji izključen. Veliko golov so videli tudi gledalci na Bistrici ter tudi dva rdeča kartona na vsaki strani. Po prvem delu so gostje vodili s 1:2, v drugem dela pa sta obe ekipi zadeli še po enkrat. Zmago je gostom v 82. minuti prinesel Hozjan. Kot smo že omenili, sta bila na tekmi podeljena tudi dva rdeča kartona. Pri domačinih ga je prejel Maučec, ki je prejel drugi rumeni karton. Pri gostih pa si je v 74. minuti predčasno prho prislužil Horvat Nejc zaradi brcanja žoge po sodnikovem pisku. Za pravo presenečenje kroga pa so poskrbeli nogometaši Serdice. Slednji so na tekmi proti Muri osvojili še drugo točko v letošnjem prvenstvu. Lacroce je goste iz Murske Sobote v 26. minuti popeljal v vodstvo. V drugem delu je Kisilak, zaradi prekrška v čisti situaciji prejel rdeč karton. Gostje tako ne bi smeli imeti večjih težav, da bi prišli do nove zmage, a temu ni bilo tako. V 86. minuti je po prekršku v kazenskem prostoru Mure sodnik Habjanič pokazal na belo točko. Vratarja Luka je iz najstrožje kazni premagal njegov vratarski kolega v domačih vrstah, Svetanič, ki je domačinom tako priboril točko proti ekipi Mure.