V devetem krogu 3. SNL vzhod so prevladovali predvsem gostje, saj je bilo tokrat zabeleženih kar pet gostujočih slavij. Na tekmi v Odrancih sta se domače moštvo in gostje z Lendave razšli brez zmagovalca, Beltinci niso imeli večjih težav v Križevcih. Nov poraz na domačih tleh pa je zabeležila Mura, tekma v Fazaneriji pa je imela tudi tretji polčas.

V soboto je bilo odigrano zgolj srečanje v Odrancih, kjer pa smo spremljali derbi kroga, saj so gostitelji pričakali vodilno in še neporaženo Nafto. Lendavčani so v vodstvo prešli že v šesti minuti, po prostem strelu Maleševića, ki je poskrbel, da so gostje na odmor odšli z minimalno prednostjo. V drugem delu so gledalci videli še tri zadetke. Najprej so domačini izvedli lepo akcijo, do neoviranega strela je prišel Tompa, ki je s pravo bombo izid izenačil na 1:1. Sledilo je ponovno vodstvo Lendavčanov, ko je Vinko s kakšnih 25 metrov goste ponovno popeljal v vodstvo. Le nekaj minut pred koncem rednega dela srečanja je na sceno ponovno stopil Tompa in še enkrat premagal lendavskega čuvaja mreže.

Z dobrimi igrami nadaljujejo tudi nogometaši Rakičana, ki so na domačem igrišču premagali neposredne tekmece na lestvici, ekipo Čarde. Končni rezultat je bil kar 4:0, na tekmi se je najbolje izkazal domači napadalec Godvajs, z dvema zadetkoma že po pol ure igre. V 19. minuti je svoj zadetek prispeval še Jančar. V drugem delu tekme, natančneje v 71. minuti, je Rajnar postavil končni izid srečanja. Z identičnim rezultatom je slavilo tudi moštvo Turnišča, ki je gostovalo v Hotizi. V polno so merili Jakšič in Podgorelec v prvem polčasu ter Uroš Pavel in Koren z najstrožje kazni v nadaljevanju tekme.

Polančani so celoten drugi polčas odigrali brez izključenega Kapuna, ki je v 46. minuti prejel drugi rumeni karton. V prvih desetih minutah je približno 200 gledalcev videlo dva zadetka. V vodstvo so preko Žalika prvi prišli gostje, ki je zadel že v drugi minuti srečanja. Čez sedem minut so domačini izid izenačili, tako je ostalo vse do 85. minute. Takrat je zmagoviti zadetek za Polano dosegel Rok Vori. Beltinci so tokrat gostovali na Goričkem, natančneje v Križevceh, kjer so slavili novo zmago in se vodilni Nafti približali na točko zaostanka. Tudi tokrat je glavno vlogo odigral Tkalec, ki je dosegel dva zadetka, končnih 0:3 pa je postavil Kosi. Tromejnik je na gostovanju pri Bogojini dosegel novo zmago in se zavihtel na četrto mesto. Za goste sta v prvem polčasu zadela Lovrec v 14. in Kotnik v 25. minuti tekme. Bokan je v drugem delu srečanja z bele točke povišal na 0:3, častni zadetek za domačine pa je v 75. minuti zabil Cör.

Nov poraz pa so vknjižili črno-beli z Murske Sobote. Od čete trenerja Franca Fridla so bili boljši gostje z desnega brega Mure, ki so na Fazaneriji letos že gostovali ter zabeležili pokalni poraz s 5:2. 400 gledalcev je bilo priča sila zanimivemu srečanju, ki pa je imelo tudi tretji polčas. Z golom Maroše so v 19. minuti povedli gostitelji, a so slabih deset minut kasneje gostje izenačili in še pred koncem prvega dela tekme zadeli za vodstvo. Kasneje se je izkazalo, da je bil zadetek Ciglariča z najstrožje kazni tudi odločilen. Prleki so srečanje zaključili z dvema igralcema manj, saj sta bila ob koncu srečanja izključena Kocuvan in Hriberšek. Nadaljevanje skromne serije – Mura je v petih tekmah vknjižila pet točk – je razburilo tudi člane navijaške skupine Black Gringos, ki so od igralcev zahtevali, da slečejo drese. Po pogovoru s športnim direktorjem Mörcem so sicer z omenjenim skandiranjem prenehali, a nato želeli v slačilnici govoriti z nogometaši, a do tega na koncu vseeno ni prišlo.

Naloži več novic od Boštjan Orban

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…