Z današnjim 23. krogom 3. SNL vzhod so nogometaši Beltincev na zelenici Grada potrdili in osvojili naslov prvaka. Z novo zmago so si tri kroge pred koncem sezone zagotovili neulovljivo prednost pred drugouvrščeno Muro ter tretjimi Odranci.

Na igrišču v Rakičanu so nogometaši Tromejnika z zadetkom Rogača v zaključku tekme slavili novo pomembno zmago v boju za končno četrto mesto. Rezultat bi bil lahko še višji, saj so si gostje pripravili kar nekaj zrelih priložnosti, Karnet je v 21. minuti tekme zapravil najstrožjo kazen. Veselje je bilo znova nepopisno tudi pod lendavskimi vinogradi. Bakovci, ki so sicer imeli vlogo domačinov, prva medsebojna tekma jeseni je bila odigrana v Bakovcih, so morali po žogo v svojo mrežo kar šestkrat. Mladi Lucian Pozsgai, sicer še kadet lendavskega kluba, se je po vstopu v igri v 62. minuti srečanja izkazal s tremi zadetki. Mrežo domačinov sta načela Hozjan v deveti ter Vida v 15. minuti. Tomašek je tretji zadetek na srečanju dosegel v 52. minuti.

Polančani so na domačem igrišči premagali Ljutomer. V srečanje so bolje krenili gostje, ki so v šesti minuti z zadetkom Lotriča vodili z minimalnim vodstvom. Do konca prvega dela tekme so domači rezultat izenačili z enajstmetrovko Žalika, v nadaljevanju pa tudi prešli v vodstvo. V veliko pomoč pri novi zmagi je bila tudi izključite Kocuvana v 54. minuti, Sačer in Boroš pa sta nove tri točke zagotovila v zaključku tekme. Križevci so na domačem terenu s 3:1 premagali Turnišče. Za domače so bili uspešni Bencik, Šlihthuber ter Vöröš. Častni zadetek za gostje je dosegel Vegi Kalamar, ki je žogo poslal v lastno mrežo.

Odranci proti zadnjim Črenšovcem niso imeli pretiranih težav, vse dvome o zmagovalcu so razrešili že v prvih 45 minutah srečanja. V 14. in 24. minuti je bil dvakrat uspešen Matjašec, sicer bivši igralec tokratnega nasprotnika. Tudi tretji zadetek je dosegel bivši član Črenšovcev, Luka Virag, ter Odrancem zagotovil miren zaključek prvenstva. Domačini so, kljub izključenemu vratarju Raduhi, tekmo brez pretresov pripeljali do konca, sicer z manjšo lepotno napako, saj je Tompa v 86. minuti znižal na 3:1. Tudi gostje so tekmo zaključili z desetimi možmi, v 52. minuti, šest minut pred domačim vratarjem, je bil zaradi udarjanja izključen Horvat. Mura na Fazaneriji po prvem delu ni dosegla zadetka, a so Sobočani v nadaljevanju dvoboja s Čardo vendarle strli odpor gostov iz Martjancev. Le dobri dve minuti po pričetku drugega polčasa je zadel Nemec. Nato je bil v razmaku petih minut dvakrat uspešen Suša, za končnih 4:0 pa je zadel domači branilec Toth.

Po tem ko so lani, po sosedskem derbiju z Odranci, v zadnjem krogu zaman upali na slavje, se naslova prvaka tri kroge pred koncem sezone veselijo v taboru Beltincev. Varovanci trenerja Štefana Škaperja so v 23. krogu slavili novo zanesljivo zmago na gostovanju pri Gradu. V 42. minuti je za vodstvo novih prvakov z bele točke zadel Tkalec, ki je sicer sredi drugega dela tekme zastreljal enajstmetrovko. Beltinčanom se to ni maščevalo, kajti vse dvome o zmagovalcu in pričetku slavja sta razrešila Sreš v 71. ter Krauthaker v zadnji minuti tekme.