Vodilna trojka je v 20. krogu 3. SNL vzhod vknjižila nove zmage. Lendavska Nafta 1903 je na domačem terenu s kar 6:1 ugnala Bogojino, Mura je v Kuzmi s tremi zadetki premagala Tromejnik. V Martjancih so bili uspešni tudi Odranci, ki so Čardo ugnali z 1:4. Iz boja za napredovanje v 2. SNL počasi odpadajo Beltinci, ki so na domačem terenu izgubili s Hotizo.

V soboto sta bili odigrani dve srečanji, v Ljutomeru in Lendavi so se veselili gostitelji. Ljutomerčani so po prvem delu srečanja s Turniščem zaostajali z 0:1, ko so gostje preko Šemena v 37. minuti prišli do vodstva. V nadaljevanju so pobudo nato vendarle prevzeli domačini in si z zadetkoma Šumaka v 50. ter Bertalaniča v 80. minuti srečanja priborili novo zmago. V Lendavi so gledalci uživali v pravi goliadi. Domačini so na krilih Vinka za hrbet Drakoviča pospravili kar šest žog. Srečanje s sedmimi zadetki je odprl Dodlek, v nadaljevanju pa je trikrat zadel Vinko. Približno četrt ure pred koncem srečanja je poraz gostov z mojstrsko izvedenim prostim strelom omilil Ivanič, a so domačini dosegli še dva zadetka. Uspešen je bil Cekovski, Lendavčanom pa je v 88. minuti pomagal tudi gostujoči branilec Denis Horvat, ki je dosegel avtogol.

V Rakičanu so se v nedeljo dopoldne domači nogometaši pomerili z Gradom. Tekma se je končala brez zmagovalca in rezultatom 1:1. Oba zadetka sta padla v zadnjih minutah srečanja, ko je bil za goste najprej uspešen Vöröš, pri domačih pa je v polno meril Frčko. Polana z novim strategom Slobodanom Đuričem je po zaslugi Sama Žalika, ki je zadel dvakrat, in Roka Žalik ugnala zadnjo ekipo Križevcev. Za goste je častni zadetek v 19. minuti dosegel Šlihthuber.

Mura se je pod vodstvom začasnega trenerja Damjana Ošlaja v Kuzmi po točki v dveh derbijih vrnila v zmagovalne tirnice. Pred približno 600 gledalci je bil že v prvem polčasu natančen Mitja Rešek, v nadaljevanju dvoboja pa sta pomembne točke potrdila Amadej Maroša in Arpad Vaš. Prva zmaga Mure v Kuzmi po treh letih čakanja bi bila lahko še izdatnejša, a Rešek ni izkoristil lepih priložnosti, Vašu pa je veselje za nov zadetek preprečila vratnica. Uspešni so bili tudi Odranci, ki so v Martjancih slavili z 1:4 in obdržali stik z drugouvrščeno Muro. Že v sedmi minuti je bil uspešen Balažič, vendar so gostitelji rezultat hitro izenačili. Uspešen je bil Bencik, vendar je Balažic z drugim zadetom že po šestih minutah goste ponovno popeljal v vodstvo. V 24. minuti je bil uspešen Gostan, piko na i je v 78. minuti postavil Sreš.

Napeto je bilo tudi v Beltincih, kjer so se zmage veselili gostje iz Hotize. Čeprav so domačini v peti minuti po golu Kosija prešli v prvo vodstvo na tekmi, so gostje v nadaljevanju prevzeli pobudo. Sledili so trije zadetki v razmaku osmih minut. Strelski pohod Hotize je pričel Biro, nadaljeval Zelko ter zaključil Skoliber. Tkalec je do konca prvega dela tekme rezultat uspel znižati, a domačimi v nadaljevanju niso bili uspešni, da bi rezultat preobrnili v svojo korist. Ob koncu srečanja je končni rezultat postavil Horvatinović, Beltinci pa so tako verjetno dokončno izpadli iz boja za mesta, ki vodijo v 2. SNL.