Nogometni utrip v pokrajini ob Muri se ponovno vrača v ustaljene tirnice. Po tekmi, ki jo lendavski ljubitelji nogometa še dolgo ne bodo pozabili, so bile danes odigrane še preostale tekme osemnajstega kroga 3. slovenske nogometne lige vzhod.

O tekmi med Nafto 1903 in NŠ Mura je bilo na naši spletni strani  že veliko zapisanega, poročilo, komentar po srečanju in izjave akterjev najdete v nadaljevanju članka. Nafta 1903 je že po 20 minutah zaostajala z 0:2, obakrat je zadel Alen Kozar, a nato  strnila svoje vrste in se na koncu veselila velike zmage nad večnim rivalom. Osrednji junak domačega preobrata je postal Marko Roginić, ki je po vstopu v igro izenačil na 2:2 in nato zadel še za vodstvo s 4:2, obenem pa izsilil prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je izkoristil Mitja Novinić. Že ob koncu prvega polčasa se je z lepim zadetkom proslavil Marko Marciuš, domače slavje pa je s še enim mojstrskim udarcem potrdil Antonio Dodlek.

KOMENTAR: Derbi, ki bi ga odprtih rok sprejeli tudi v tujini

Fridl in Gabor pohvalila kuliso ter napovedala pohod na 2. SNL

Mitja Novinić: “Izvrstno je bilo igrati pred takšno publiko!”

Tri ure pred srečanjem v Lendavi sta se v Ljutomeru pomerila še Avto Rajh Ljutomer ter Tromejnik. Slavili so domačini, ki so si zmago priborili šele v drugem polčasu. Uspešna sta bila Celec v 65. minuti ter Bertalanič v 73. minuti tekme. Prleki so z novo zmago skočili na peto mesto in prehiteli prav klub iz Kuzme. Rakičan je v prvi nedeljski tekmi ugnal goste iz Križevcev. Domači so vodili že po prvih 45 minutah srečanja, ko je bil nekaj minut pred koncem uspešen Godvajs iz najstrožje kazni. V nadaljevanju je Frčko rezultat povišal na 2:0. V sami končnici tekme pa so gostje z zadetkom Bunderle vendarle uspeli znižati vodstvo gostov, a je bilo to premalo za morebiten preobrat.

Uspešna je bila tudi martjanska Čarda, ki je na domačem terenu zanesljivo premagala goste iz Bogojine. Domači so bili boljši s 3:0, zadeli so Žganjar v prvem polčasu ter Roškar in Bencik v zadnjih desetih minutah srečanja. Napeto je bilo tudi v Veliki Polani, kjer so v sosedskem obračunu gostovali nogometaši Hotize. Odlični gostje, ki to pomlad še ne poznajo poraza, so tokrat na kolena spravili še nogometaše Polane. Pred približno 500 gledalci je goste po 18 minutah igre v vodstvo popeljal Biro. V nadaljevanju je bil dvakrat uspešen še Skoliber, ki je tako Hotizi zagotovil nove tri točke in skok na deveto mesto lestvice.

Prve pomladanske zmage so se razveselili tudi nogometaši Beltincev. Slednji so po treh zaporednih ničlah na domačem stadionu z 2:0 ugnali Turnišče. Okrog 300 gledalcev je videlo napeto srečanje, ki ga je z dvema zadetkoma v drugem polčasu odločil Mitja Mauko. Novo zmago so dosegli tudi nogometaši Odrancev, ki so v gosteh pri Gradu slavili z 0:2 ter se približali drugi Muri na vsega dve točki zaostanka. V vsakem polčasu so gledalci videli po zadetek. V prvem delu tekme je bil uspešen Roman Gostan, v nadaljevanju je končni rezultat postavil Patrik Raduha. Nekdanji prvak spomladi ni oddal še niti točke.