Tretji krog 3. SNL vzhod ni ponudil večjih presenečenj. Beltinci so na domačem igrišču ugnali prleški Ljutomer, Nafta 1903 pa je na gostovanju v Kuzmi zabeležila še tretjo zmago s 2:0. V Murski Soboti so domači nogometaši z zmago 3:0 na najboljši način zvestim Black Gringosom čestitali ob 25. obletnici delovanja.

Bogojina je še enkrat več dokazala, da bo v premierni sezoni trd oreh marsikateremu nasprotniku. Tokrat so zmagovalci lige MNZ Murska Sobota ugnali Grad, ki se brez točk nahaja na samem dnu lestvice. Edini strelec za Bogojinčane je bil Černela, ki je zadel le nekaj minut pred koncem rednega dela. Odranci so z novo zmago skočili na tretje mesto, saj so na Goričkem brez večjih težav premagali Križevce. Po slabe pol ure igre sta domačo mrežo zatresla Sreš in Zver. V 70. minuti je končni rezultat 0:3 postavil Tompa. Druga letošnja novinka Hotiza je na domačem terenu remizirala z Rakičanom. Pri domačih je bil tik pred koncem prvega dela z najstrožje kazni uspešen Biro. Prvi so sicer v vodstvo prišli gostje, ko je bil v 20. minuti uspešen Gerendaj.

Turnišče, ki ga ta teden čaka pokalna tekma proti ljubljanski Olimpiji, je na domačem igrišču izgubilo s Polano. Nekaj več kot 200 gledalcev je edini gol videlo v 85. minuti, ko je zadel Rok Vori. Nadvse atraktivna tekma je bila tudi v Beltincih, kjer se je z domačo ekipo meril Ljutomer. Zmagovalci dvoboja so bili Beltinčani, ki so zmagoviti zadetek dosegli takoj po pričetku drugega dela. V prvem polčasu sta se mreži zatresli v 19. in 28. minuti, ko sta bila uspešna domačin Mauko in gostujoči igralec Kocuvan. Kristl je bil v prvem resnem napadu v drugem delu tekme strelec zmagovitega zadetka za domačine.

Glavna favorita za osvojitev letošnjega prvenstva, lendavska Nafta 1903 in soboška Mura, nista imela večjih težav pri iskanju nove, že tretje zmage v sezoni. Lendavčani so na gostovanju pri Tromejniku, ki ravno tako cilja visoko, z zadetkoma povratnikov, Vedrana Vinka in Mitje Novinića, ki je izkoristil najstrožjo kazen, osvojili nove tri točke. V Murski Soboti je 400 gledalcev videlo novo visoko zmago domačih nogometašev. Že v četrti minuti je bil uspešen Borut Lukač, v drugem polčasu pa je dva zadetka dosegel še Arpad Vaš.